Matthew McConaughey shodil kvůli filmové roli přes 20 kilogramů. Drastické hubnutí se na něm podepsalo

Zdroj: Profimedia

Není jediný pochyb o tom, že ve filmu Klub poslední naděje předvedl Matthew McConaughey jeden z nejpřesvědčivějších hereckých výkonů, který jsme od něho kdy mohli vidět. Někteří dokonce tvrdí, že tímto výkonem hravě strčil do kapsy i své herecké kolegy.

Ve filmu je jasně vidět, že se Matthew McConaughey opravdu hodně obětoval. Pro roli zhubl více jak 20 kilogramů a netají se tím, že se jeho tělo nikdy pořádně nevzpamatovalo z drastického hubnutí. Herec prozradil, že se stále potýká s dlouhodobými dopady, které na jeho tělo měla masivní změna váhy.

Chtěl, aby mu divák věřil každé slovo

Pro každého herce je cílem podat co možná nejvěrohodnější výkon. Často se musí se svými rolemi doslova sžít, dostat se do kůže těch, které poté můžeme vidět na filmových plátnech.

I Matthew si byl dobře vědom toho, že musí udělat maximum pro to, aby mu divák věřil každičké slovo i to nejmenší gesto.

„Uvědomil si, že bude muset zhubnout, aby mohl předvést autentický výkon a pochopil, že diváci by filmu jinak nevěřili,“ píše cheatsheet.com.

Ve filmu hraje Rona Woodroofa, muže, kterému byla v polovině 80. let diagnostikována 4. fáze HIV/AIDS.

Hubl 2,5 kilogramu týdně

Jakmile se McConaughey rozhodl, že potřebuje změnit svůj vzhled, začal pracovat na hubnutí. Nebyla to jednoduchá cesta.

Poradil se s odborníkem a dostal dietu, která byla poměrně drastická. S její pomocí se mu ale dařilo zhubnout cca 2,5 kilogramu za týden.

Obecně se za doporučené udává hubnout maximálně 0,5 kilogramu týdně. Je tedy zřejmé, že pro hercovo tělo to byl opravdu obrovský nápor.

Vynechal cvičení

„Herec také během své přípravy na Klub poslední naděje zřídka cvičil, protože se zdálo, že to nemá žádný vliv na jeho hubnutí,“ dodává insider.com.

Bylo mu doporučeno necvičit, protože cvičení a zejména posilování, kterému se herec jinak aktivně věnuje, vede k nárůstu svalové hmoty.

Naopak když cvičení vynechal, došlo ke ztrátě svalové hmoty a to vedlo k celkovému poklesu hmotnosti.

Následky pociťuje dodnes

Zpátky do normálu se herec po skončení natáčení musel dostávat opravdu velmi pomalu. Pro tělo to byla zátěž a trvalo, nežli se dostal na svoji původní váhu.

Netají se ale tím, že role si na jeho těle vybrala větší daň, než se čekalo. Přestože se McConaughey stále potýká s dlouhodobými účinky změn svého těla, zdá se, že rozhodnutí zhubnout kvůli roli ve filmu rozhodně stálo za to.

Zdroj: cheatsheet.com, insider.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz