Limonádová dieta: Shoďte přebytečná kila a zbavte se nahromaděných toxinů

Citronova_limonada
Zdroj: Irina999petrova / Shutterstock.com

Před zařazením jakékoliv složky, která zaručeně zajistí hubnutí, si nejdříve zjistěte veškeré relevantní informace. Platí to i o limonádové dietě, která může být účinná, ale zdravá rozhodně není.

Limonádovou dietu proslavila například zpěvačka Beyoncé, která tvrdí, že její pomocí zhubla 20 kilo.

Základem je citron a voda

Beyoncé diteu držela kvůli roli ve filmu Dream Girls a jednalo se o 16denní detoxikační dietu.

Základem je sklenice limonády tvořené ze 2 polévkových lžic čerstvé citronové šťávy, špetky kajenského pepře, 2 polévkových lžic javorového sirupu a čisté vody.

Tato dieta s citronovou vodou je dle některých považována za nejlepší dietu, která vám pomůže shodit přebytečná kila a zbavit se nahromaděných toxinů.

Jak to probíhá?

Základem je zmíněná limonáda, která se rozdělí do šesti a více porcí denně. Nic jiného není povoleno jíst ani pít, s výjimkou fází 1 a 3.

V první fázi, která trvá dva dny, můžete pro lehčí začátek přidat k limonádě ještě ovoce, toastový chléb nebo vejce.

Od čtvrtého do třináctého dne začíná druhá fáze a již pijete jen limonádu. K pevné stravě se vrátíte až 14. den, kdy začíná poslední fáze, ale ve stejném režimu jako ve fázi jedna. Celý proces pak trvá šestnáct dní.

Co na to odborníci?

Již z popisu je zřejmé, že dieta není úplně vyvážená a nebude to úplně to pravé pro dlouhodobé hubnutí.

„Toto není dieta, kterou bych dělal sám nebo doporučil svým přátelům. Pokud je cílem hubnutí, je lepší hubnout postupně s vyváženou stravou, která zajistí, že dostanete živiny, které potřebujete,“ říká pro server WebMD Dr. Hansa Bhargava.

Dle serveru Medical News Today pak neexistuje žádný důkaz, který by naznačoval, že detoxikační diety mohou odstraňovat toxiny z těla nebo mít nějaké znatelné zdravotní výhody.

Limonádová dieta navíc neobsahuje žádnou vlákninu. Právě ta ale podporuje tlusté střevo, které pomáhá efektivně odstraňovat toxiny.

Je možné, že citronová detoxikační dieta způsobuje hubnutí, protože zahrnuje extrémní omezení kalorií. Zároveň však s sebou nese rizika ve formě dehydratace, bolesti hlavy, únavy či slabosti.

Závěrem lze tedy říci, že dieta může na některé ženy fungovat, ale nic zdravého na ní není a dlouhodobé výsledky nepřinese.

Zdroje: Stylecraze, WebMD, Medical News Today

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz