Natalie Portman zhubla kvůli Černé labuti neuvěřitelných 20 kilogramů. Prozradila, co na tom bylo nejtěžší

Zdroj: Profimedia

Film Černá labuť z roku 2010 je fascinující thriller o temném světě baletu a Natalie Portman i Mila Kunis byly za své výkony v hlavních rolích oceněny. Natalie získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Co ale herečka musela obětovat, aby roli v tomto dechberoucím snímku získala?

Kvůli roli ve filmu Černá labuť musela krásná a charismatická herečka Natalie Portman hodně zhubnout. A téma hubnutí, zvláště pokud jde o nějakou celebritu a hubnutí je výrazné, vždy vyvolá velkou pozornost.

Zhubla neuvěřitelných 20 kilogramů

„Rok před natáčením filmu Černá labuť musela herečka projít zatěžkávací zkouškou. Nejenže kvůli roli, za kterou byla právem oceněna, prošla extrémním tréninkem baletu, ale zároveň zhubla pro někoho neuvěřitelných 20 kilogramů. A takový úbytek na váze byl na herečce rozhodně znát,“ informuje deník celebrity.fm.

Během natáčení krásná herečka vážila kolem 44 kilogramů. Sama uvedla, že to bylo náročné období, ale své oběti rozhodně nelituje. Nikdy předtím neabsolvovala tolik náročných tréninků. „Myslím, že nejextrémnější byla právě fyzická stránka toho všeho,“ řekla herečka pro deník usmagazine.com. Natalie kvůli roli trénovala pět až osm hodin denně.

Baletky moc nejí

Není žádným tajemstvím, že baletky, které si touží udržet svoji dokonalou figuru a bedlivě hlídají každé deko, toho příliš mnoho nesní. Jejich způsob stravování tak v mnoha případech rozhodně nelze označit za zdravý, natož pak za správný.

Natalie ale podle Roberta Brace, který dříve tančil s Baletem Metropolitní opery, vypadala jako pravá baletka. „Její tělo bylo dokonale přesné. Jsou určité věci, kterých by si pravá baletka všimla, ale Natalia poctivě cvičila, aby se naučila správnou techniku. Některým baletkám to trvá roky,“ řekl Robert.

Robert také pro deník thethings.com promluvil ohledně stravování baletek: „Je to extrémní. Jejich diety nejsou zdravé. Existuje mnoho omezení v oblasti jídla a kalorií, spousta kávy a cigaret, aby si váhu udržely. Tělo omezuje kalorie, tlak konkurence je intenzivní.“

Fanoušci to nechápali

Fanoušci Natalie Portman byli zděšeni, proč herečka jedla tak málo, když i 16 hodin denně tvrdě dřela. Nedokázali pochopit, proč baletky, které spotřebují opravdu mnoho energie, vlastně jedí tak střídmě. Podle některých to nedává smysl.

Jeden z fanoušků vznesl dotaz, jak si mohou baletky udržet svaly, když svému tělu prostřednictvím vyvážené stravy nedají to, co nutně potřebuje.

Zdroj: thethings.com, celebrity.fm, usmagazine.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz