Lilkové rollatini: Zdravé, syté a chuťově vynikající

Zdroj: Shutterstock

Lilek se dá zpracovat na mnoho způsobů. Jde o velmi zdravou zeleninu, která skvěle chutná obalovaná, plněná masovou směsí, ale i zapečená se sýrem. Už jste slyšeli o lilkovém rollatini? Pokud ne, rozhodně si ho doma zkuste připravit.

Lilek je nízkokalorická zelenina, kterou můžete konzumovat při nejrůznějších dietách. Obsahuje mnoho pro tělo prospěšných látek a pomáhá s bojem proti řadě nemocí, uvádí WebMD.

Všemocný lilek

Lilek má antibiotické a detoxikační účinky, kromě toho také posiluje činnost jater, žlučníku i slinivky. Medical News Today doplňuje, že tato zelenina dále pomáhá zlepšovat stav při revmatoidních potížích a podporuje trávení a zdraví střevní mikroflóry.

V neposlední řadě se lilek doporučuje při léčbě žilních onemocnění a také jako jejich prevence. Prospívá totiž mimo jiné i cévním stěnám. Konzumace této zeleniny se tak jednoduše vyplatí.

Lilkové rollatini

Příprava tohoto pokrmu není nijak složitá. Na výsledku si pochutnáte, a navíc vás bude hřát u srdce i pocit z toho, že jste svému tělu dopřáli jedno opravdu velmi zdravé jídlo.

Na lilkové rollatini budete potřebovat 2 větší lilky nakrájené na podélné plátky, půl šálku strouhaného parmazánu, 1 vajíčko, 2 stroužky česneku, čerstvou nasekanou bazalku, sůl, pepř, 2 šálky rajčatové omáčky nebo rajčat z plechovky a půl šálku strouhané mozzarelly.

Plátky lilku osolte a osušte papírovou utěrkou. Položte je na lehce vymazaný plech a pečte asi 10 minut. Díky tomu změknou a půjdou snadněji naplnit a zarolovat. Smíchejte bylinky a sýry s kořením a vajíčkem.

Touto směsí potom plňte lilkové plátky, ty vždy srolujte a vyložte jimi zapékací mísu. Vše potom zalijte rajčatovou omáčkou a posypte zbytkem sýrů.

Jídlo se peče v troubě předehřáté na 200 °C asi 30 minut. Prvních 20 minut nechte pokrm zakrytý alobalem, na posledních 10 minut ho odkryjte, aby ze sýru vznikla křupavá krusta.

Zdroj: Healthier Steps, A Simple Palate, Medical News Today, Healthline, WebMD

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz