Leoš Mareš už bere malou Alex na oběd. Na svíčkovou si ale bude muset ještě počkat

Zdroj: Nextfoto

To, jak čas rychle letí, pozná asi každý člověk nejvíce na svých dětech. A Leoš Mareš by mohl vyprávět. Jeho nejmladší dítě – dcera Alex Marešová, kterou má s manželkou Monikou – už má šest měsíců.

Zpěvák a moderátor je pyšným otcem a svou rozkošnou dcerou, která přišla na svět v březnu tohoto roku, se rád pochlubí. Často tak sdílí mimo svého pracovního života i roztomilé fotky a videa s Alex.

Po dovršení čtyř měsíců je možné začít s příkrmy

Malá Alex dovršila o prázdninách čtyři měsíce, což se považuje za ideální dobu na to, začít u dětí s prvními příkrmy.

Ačkoliv odborníci doporučují začínat nejprve s jednodruhovou zeleninou kvůli možným nežádoucím reakcím a tomu, že není tak sladká, v horkých letních dnech dali rodiče své dceři ochutnat meloun.

První seznamování s novými chutěmi je velkou událostí a většinou ji doprovází vtipné výrazy miminek. Právě proto se Leoš Mareš s manželkou rozhodli tento okamžik natočit na video a podělit se o něj na svém profilu na instagramu.

Malé Alex nové chutě zachutnaly

A nutno podotknout, že Alex meloun zachutnal a spokojeně ho „ožužlávala“ ze všech stran. Skvělé je, že není nijak vybíravá, takže se se stejnou chutí dala také do „ocucávání“ okurky. Doporučení, že se nemají kojenci do příkrmů nutit násilím, tedy Marešovi vůbec řešit nemuseli.

Podle výživových tabulek by se s ovocnými a masovými příkrmy mělo začínat až v době, kdy je dítě zvyklé na ty zeleninové. Doporučuje se také každý nový druh zkoušet po dobu alespoň dvou dnů a tímto způsobem pokračovat, aby si miminko postupně zvyklo.

Místo svíčkové dostala brokolici

Alex Marešová roste jako z vody a v září oslavila půl roku. Už v tomto věku vyrazila spolu se svými rodiči na oběd do jejich oblíbené restaurace.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)

Zatímco si Leoš s Monikou dali paštiky, roládu s kaší, houbové ragú a svíčkovou, malá Alex se musela spokojit s brokolicí.

Jíst zeleninu už tedy zvládá bravurně, a je možné, že už začíná ochutnávat i maso. Je jen otázkou času, kdy vyroste a bude si se svými rodiči pochutnávat také na svíčkové.

K příspěvku na instagramu, kde na fotografii Leoš Mareš drží v náručí svou malou dcerku, přispělo svými komentáři mnoho jeho fanoušků.

Většina se nad maličkou Alex rozplývala a připodobnila ji k malému Leoškovi, avšak v nádhernější a roztomilejší podobě. Vypadá to tedy, že je malá zatím podobná spíše tatínkovi.

Zdroj: jimeto.cz, detskeprikrmy.cz, instagram.com/1, instagram.com/2, instagram.com/3, evropa2.cz, extra.cz

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz