Kvůli své neobvyklé fobii se živil jen kuřecími nugetkami. Spořádal jich i 100 týdně

Zdroj: Shutterstock

Nikdy nejedl štědrovečerní večeři, zelenině a ovoci se vyhýbal od svých šesti let. Do restaurací s přáteli nechodil, protože se bál, že na jídelníčku nebude nic, co by si mohl dát. Dnes osmnáctiletý David byl ze své neobvyklé fobie vyléčen teprve nedávno.

Představte si, že je na světě jenom pár jídel, které můžete jíst. Jak moc by vás to omezovalo? Tenhle mladík o tom ví své. Není to tím, že by snad byl vybíravý, ale jeho fobie mu donedávna jednoduše nedovolila se pořádně najíst.

Jediné, čeho byl schopný pojídat mraky, byly kuřecí nugetky. Těch měl doma neustále zásobu a jedl je na snídani, oběd i večeři. A to jenom proto, že se už odmalička bál kašovitých jídel.

Bramborová kaše jako noční můra

Podle Davida to byla struktura jídel, která mu nedělala dobře. Bál se především kašovitých jídel a v několika pořadech v televizi dokonce bramborovou kaši označil jako svou noční můru.

Kromě nugetek prý jedl i pár jiných věcí, ale bál se zkoušet novinky, nemohl si dát chléb s máslem, nemohl jít do restaurace, protože netušil, co by mu naservírovali, doma se vyhýbal všemu, co matka dala na stůl.

„Bylo to utrpení. Mých pět sourozenců jedlo to, co bylo připraveno, zatímco já jsem si smažil nugetky, kterých jsem měl v mrazáku spoustu. Někdy jsem jich snědl i sto týdně, ale nejedl jsem také nic jiného,“ řekl David v médiích.

Zdravotní problémy

Po čase začali rodiče hledat způsob, jak Davida zbavit jeho fobie. Podle odborníků by se totiž mohl v budoucnu kvůli takovému množství nezdravého jídla potýkat se zdravotními problémy.

Smažené nugetky se vším tím olejem, které pro jejich přípravu David využíval, totiž byly velmi tučné a i v menším množství poměrně dost nezdravé. Kromě obezity by tak mladíkovi hrozily i problémy se srdcem a dalšími orgány.

Pomohla hypnóza

Řada psychologů se snažila Davidovi pomoci a jeho fobie z kašovitých jídel ho zbavit. Jenomže nic nezabralo. I on sám byl nešťastný, několikrát se prý pokoušel strach překonat, ale dopadlo to katastrofálně.

Nakonec Davidovi své služby nabídl Felix Economakis. Pomocí hypnózy z Davida dostal informace o tom, čeho přesně se na jídle bojí, zjistil, že se mladík opravdu chce strachu zbavit a překonat ho.

Nakonec mu v hypnóze vnukl, že každé jídlo se dá odmítnout, když mu nebude chutnat, na druhou stranu je ale třeba se otevřít novým věcem a zkoušet pokrmy, které ještě nevyzkoušel.

Ačkoli většina lidí nevěřila, že by to mohlo fungovat, David se po čase opravdu naučil jíst některé věci. Bramborové kaši se sice stále vyhýbá, ale toust se šunkou a listy salátu už mu problém nedělá.

„Naučil jsem se, že některé věci je lepší neřešit. Pokud mi to chutnat nebude, odmítnu, ale pokud to nevyzkouším, nikdy nezjistím, jaké to vlastně je. Nic to ale nemění na tom, že se bojím bramborové kaše,“ řekl David později.

Zdroj: mirror.co.uk, gazettelive.co.uk,
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz