Korejská dieta vám pomůže shodit pár kilo, ale i celkově zlepšit zdraví. Důležité je dodržování nastavených pravidel

Zdroj: Shutterstock

Korejská dieta se někdy zkracuje na takzvaně K-pop dietu. Jedná se o jídelníček založený na tradiční korejské kuchyni, ovšem v rámci hubnutí musí člověk také dodržovat poměrně striktní denní režim, co se týče cvičení i odpočinku.

Zájem o korejské jídlo v poslední době velmi vzrostl. Podle studie z roku 2016 je to především kvůli jeho zdravotním přínosům, důvodů je ale víc. Jídlo je velmi chutné a mnoho jedinců si také přeje vypadat jako korejské populární hvězdy.

Lidé věří tomu, že pokud budou následovat jejich životní styl a stravu, i jejich tělesná kondice se musí logicky začít podobat. A pravdou je, že dieta takto skutečně z velké části funguje.

Hubnutí i celkové zlepšení zdraví

S korejskou dietou půjdou vaše kilogramy velmi rychle dolů. Kromě toho ale podle webu Healthline docílíte také celkového zlepšení zdraví vašeho těla, a dokonce se vám může zlepšit i kvalita pokožky.

Co se týče jídelníčku, zaměřuje se dieta na dobře tepelně zpracované potraviny, ale zároveň také na velké množství syrové zeleniny. Člověk by při ní měl omezit příjem tučných jídel a sladkého.

Dieta doporučuje vyhýbat se potravinám obsahujícím pšenici, mléčné výrobky, rafinované cukry a přebytečný tuk. Ideální je naopak jíst maso, zeleninu a mořské plody.

Nejde jen o jídelníček

Korejská dieta není pouze o tom, co jíte, ale o celkovém životním stylu, uvádí Times of India. Začněte si hlídat nejen to, co sníte, ale také kolik toho sníte.

K pečlivému hlídání příjmu kalorií praktikujte také každý den minimálně 20 minut cvičení. Zaměřte se na pravidelný pitný režim, choďte brzy spát a brzy vstávejte.

Nastavte si jasná pravidla ohledně toho, kolik hodin naspíte, kdy přesně budete cvičit a jak často budete jíst.

Korejská dieta je obecně hodně o tom, že si člověk musí nastavit nějaký režim. Pokud se vám následně podaří ho několik týdnů striktně dodržovat, kila půjdou sama od sebe dolů.

Zdroj: Science Direct, Lingu Asia, Times of India, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz