Kolega Hany Zagorové nemá na její svíčkovou ty nejlepší vzpomínky. A není sám

Zagorova
Zdroj: Nextfoto

S odchodem našich blízkých si uvědomujeme pomíjivost života a stejně tak, když nás opouští lidé, které jsme sice neznali osobně, ale prostřednictvím médií a práce, kterou dělali, jsme si zvykli, že jsou součástí našich životů.

Na Zagorovou přátelé vzpomínají jako na velice hodného člověka

Když zemřel Karel Gott, hodně se připomínalo, jak úspěšným byl zpěvákem, kolik získal ocenění, kde koncertoval, kolik měl žen a kolik písní za život stihl vytvořit.

Se smrtí Hany Zagorové je to trochu jinak a vzpomínky jejích blízkých a lidí, kteří ji poznali, se točí kolem toho, jak přátelská žena to byla a jak moc ovlivnila životy lidí.

Jedno z nejsilnějších pout měla s Karlem Vágnerem

Jedním z jejích nejbližších přátel byl její kapelník a dlouholetý přítel Karel Vágner. Byl to právě on, kdo v roce 1973 Hance Zagorové složil první doprovodnou kapelu a stal se jejím kapelníkem, manažerem a skladatelem. Právě z této spolupráce vznikla celá řada jejich nejpopulárnějších písní. Ti dva si byli velmi blízcí a krátce se stali také milenci. Brzy však pochopili, že jejich vztah bude mít mnohem větší hodnotu, pokud budou jen přátelé. A vydrželo jim to až do smrti oblíbené zpěvačky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Hana Zagorová (@hanazagorova_official)

Na spolupráci se zpěvačkou má mnoho vzpomínek a o jednu se podělil

Karel Vágner ji vždy uctíval jako krásnou ženu, ale mnohem více si ji cenil jako člověka a jako přítelkyni, na kterou se může kdykoliv spolehnout. Jako pracovní partneři spolu také mnoho cestovali a zažili nejedno dobrodružství.

Jednu takovou dávnou příhodu, která po letech vyzněla humorně, ale v období, kdy se stala, moc vtipná nebyla, zmínil Karel Vágner v rozhovoru pro CNN Prima News.

Zagorová s kapelou jezdila i do vzdálených krajů, a tak se jednou také ocitli na Sibiři. Jak je známo, zpěvačka téměř celý život bojovala s nemocí krve a musela pravidelně chodit na transfuze. Pracovní závazky se tak plánovaly také s ohledem na její nezbytné návštěvy nemocnice.

Zpěvačka všechny překvapila domácí svíčkovou

Jednou se však stalo, že se turné naplánovalo špatně, chybička se vloudila a Zagorová si musela ze Sibiře odskočit letadlem do Prahy na transfuzi. Když se zpěvačka po několika dnech za kapelou vracela, jako překvapení jim přivezla svíčkovou i s knedlíky. Strava na Sibiři nebyla asi úplně ideální.

Ale potom přišlo další překvapení

Celá kapela tak hodovala a všem moc chutnalo. Ale ještě ten večer se dostavily neblahé následky. Česká gastronomická klasika zřejmě dlouhou cestu nezvládla úplně v optimální kvalitě a pro celou kapelu byl večerní koncert noční můrou. Podle slov Karla Vágnera se za celý koncert nesešli na pódiu v plném počtu, protože byl vždy někdo na záchodě.

Ovšem až na zpěvačku, která o uragánu ve střevech své kapely neměla nejmenší tušení a celou situaci se dozvěděla až za několik let. Všichni v kapele ji měli rádi a nechtěli jí kazit radost z nápadu, že jim přiveze jejich oblíbené jídlo.

Karel Vágner se s Hanou Zagorovou přátelil přes 50 let a přiznal, že už ztratil v životě pár lidí, ale její ztrátu bude pociťovat velmi dlouho, a zatím se s tím nedokáže vyrovnat.

Zdroj: Aha, Wikipedia, CNN Prima News

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz