Keanu Reeves: Jídelníček a cvičební rutina herce, který se ve filmech pohybuje s nadpřirozenou lehkostí

Keanu Reeves
zdroj: s_bukley / Shutterstock

Dieta herce Keanu Reevese je založena na konzumaci potravin bohatých na bílkoviny, komplexní sacharidy a zeleninu. Reeves je dnes už legenda a vypadá to, že snad ani nestárne. Ve filmech dokáže podávat hodně náročné výkony, ze kterých se divákům tají dech.

Herec je velmi disciplinovaný

A jak se Reevesovi podařilo udržet se tak zdravým a mladým už dlouhé roky? Za vším jsou stravovací návyky a cvičební rutina.

Keanu se narodil v roce 1964 v Bejrútu v Libanonu a vyrostl v kanadském Torontu. S hraním začal v divadle a první role získal trochu z protekce. Jeho nevlastní otec byl totiž režisérem na Broadwayi a v Hollywoodu a synkovi pomohl.

Světu se představil filmem Ďáblův advokát s Al Pacinem. Zřekl se honoráře, jen aby si zahrál po boku hvězdy, a rozhodně se mu to vyplatilo. V roce 1999 podepsal smlouvu na sérii filmů Matrix. Následovaly filmy Constantine, Den, kdy se zastavila země a John Wick.

Pro všechny tyto filmy bylo zapotřebí, aby se udržel ve skvělé kondici. Při výšce 185,5 cm si drží váhu 84 až 88 kg, a když je třeba, tak ještě zhubne.

Keanu Reeves: Jídelníček a cvičební rutina herce, který se ve filmech pohybuje s nadpřirozenou lehkostí
Herec v nejslavnější roli, Zdroj: Sarunyu L. / Shutterstock

Dieta Keanu Reevese

Keanu nemá žádnou zázračnou dietu, věří však v konzumaci potravin v malých dávkách. Jeho strava se skládá z ryb, kuřecího masa, zeleniny a těstovin. Herec podle The Things věří v dodržování přísné rovnováhy mezi bílkovinami, tuky a sacharidy. To poskytuje jeho tělu živiny, které potřebuje, a stačí mu tak mnohem méně jídla.

Právě malé porce ho udržují sytým a nikdy nemá hlad. Proto se vyhne pokušení jíst nezdravá jídla. Jídelníček doplňuje syrovátkovými proteiny a vitamínovými doplňky. Není ale suchar a občas si vyjde s přáteli na pivo nebo na víno.

Příklad jídelníčku

K snídani si dopřeje dvě vejce, bobuloviny a ovesné vločky. K obědu si pochutná na hnědé rýži, kuřecím mase a zelenině. K svačině zažene hlad proteinovou tyčinkou a večer si pochutná na New York steaku se zeleninou a sladkými bramborami.

Pro herce je konzumace komplexních sacharidů velmi důležitá. Jde o nerafinované sacharidy z celých zrn, zeleniny, luštěnin a ovoce. Tyto sacharidy dodávají tělu přirozenou energii a pomáhají při hubnutí.

Naopak se vyhýbá špatným sacharidům, které jsou například v bílém pečivu nebo v bramborových lupíncích. Tyto sacharidy byly zpracované tak moc, že podle Protein Teacher nemají žádné dobré výživové hodnoty.

Malé porce jsou osvědčeným způsobem, jak hubnout bez hladovění, stačí přitom snížit velikost porce o 10 až 20 procent. I to může výrazným způsobem podpořit hubnutí. Jak se prokázalo, většina lidí si totiž dopřává větší porce jídla, než potřebuje.

Bojová umění jsou jeho vášní

Reeves doplňuje dietu intenzivním tréninke, aby dobře vypadal. K tomu má pravidelnou cvičební rutinu o deseti cvicích, které cvičí v sadách.

Pokud se připravuje na náročnou roli, jako je John Wick, tráví 4 až 5 hodin denně na své cvičební podložce, kde trénuje judo a brazilské ju-jitsu. Bojová umění považuje za velice vhodná pro cvičební rutinu. Buduje si tak sílu, vytrvalost a má více energie.

Zdroj: proteinteacher.com, thethings.com

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz