Kate Moss jako špatná reklama na kouření. Desítky cigaret denně se podepsaly na jejím vzhledu

ate_Moss
Zdroj: Profimedia

Je tomu pár dní, co celý svět obletěly fotky modelky Kate Moss s pověstnou cigaretou v ústech. Vzhledem k tomu, že byla vždy považována za silnou kuřačku, nikoho cigareta nepřekvapila. Co však doslova všechny vyděsilo, byl její vzhled.

Na fotkách byla Kate Moss zachycena před jednou z luxusních londýnských restaurací. A krásnou modelku s pevnou a dokonalou pletí byste hledali marně.

Kouření doslova ničí vzhled

Je známo, že kouření způsobuje viditelné poškození kůže, zubů a vlasů, ale také vnitřních orgánů.

Kouření snižuje produkci kolagenu, vysvětlil pro server New York Post doktor Raman Madan, a často vede k volné, ochablé a změněné barvě kůže.

Kouření také ovlivňuje vlasy kvůli vazokonstrikci, zúžení krevních cév, které snižuje průtok krve. Při sníženém prokrvení vlasových folikulů zkracuje jejich životnost, což může vést až k vypadávání vlasů.

Náruživá kuřačka

Výše uvedená fakta by mohla být vysvětlením aktuálního vzhledu modelky. Ta vždy platila za velmi silnou kuřačku.

Kate kouří již neuvěřitelných 34 let a některé zdroje tvrdí, že je schopna vykouřit i 100 cigaret denně. Umírněnější zprávy mluví o 30 cigaretách za den.

Minulý měsíc sice dle The Sun Kate vyměnila svůj oblíbený tabák za ecigaretu Bloody Mary, ale na nejnovějších fotkách je vidět, že se vrátila ke starým dobrým cigaretám.

Ani dcera není motivace

Údajně se snažila přestat kouřit kvůli své dceři a jeden čas dle serveru Evening Standard využívala náplasti.

V roce 2011 se dokonce snažila přestat kouřit úplně, a to za pomoci hypnózy. Již tehdy hlásala, že chce být lepší matkou.

Bohužel je modelka až moc silnou kuřačkou a její snahy byly zatím marné. Není se čemu divit, dle serveru Ripple měla dříve dokonce ve smlouvě pauzu na cigaretu.

Jedna přestávka na cigaretu každých 15 minut! To je znakem opravdu velké závislosti.

A tak Kate vypadá, jak nyní vypadá, a jako odstrašující příklad ji dává za příklad i server Independent, který článek o škodlivosti kouření nazval: „Chcete vypadat jako Kate Moss?“

Zdroje: New York Post, The Sun, Evening Standard, Ripple, Independent

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz