Kanapky se zkaramelizovanou cibulkou či krůtími játry. Dokonalé pohoštění pro letošní silvestr

Zdroj: Shutterstock

Jednohubky jsou moc malé, chlebíčky se ale zase špatně drží a drobí. Pokud se chcete přátelům, které zvete na silvestrovskou párty, opravdu zavděčit, ideální volbou jsou kanapky. Jde o trochu větší jednohubky, které jsou maximálně na dvě kousnutí, takže se jimi nepřejíte, ale zároveň vám nepřipadají nedostatečné.

U nás se silvestr slaví vždy ve velkém. Rodina se sejde v jednom domě, hrají se hry, popíjí se samozřejmě nějaký ten alkohol, hlavně se ale pořádně hoduje. A právě kanapky se mi už poněkolikáté osvědčily jako nejlepší pohoštění.

Stejně jako chlebíčky a jednohubky se dají dělat prakticky s jakoukoli pomazánkou, oproti jednohubkám se na ně ale při zdobení vejde více než jedno hroznové víno. Na druhou stranu zase nejsou tak velké, abyste je přeplácali tunou šunky a sýrů.

Kanapky se zkaramelizovanou cibulkou

Klasickými pomazánkami, které se dávají na jednohubky, jsou třeba sýrová nebo česneková. My ale každý rok děláme dva druhy kanapek, které si hosté nemohou vynachválit. Tím prvním jsou kanapky s cibulí.

Nejde ale o cibulovou pomazánku, jak byste možná čekali. Nejprve je třeba si na kolečka nakrájet ideálně červenou cibuli, tu společně s trochou cukru nechat zkaramelizovat na pánvi a pak ji naservírovat na zešikma ukrojený kus rohlíku či bagety.

Navrch se pak dává zdobící špičkou lučina s pažitkou, kanapky můžete dále dozdobit kouskem nějaké čerstvé zelené bylinky. Skvěle vypadají a kombinace sladké cibule s čerstvým pečivem je dokonalostí, kterou budete chtít jíst až do konce života.

Kanapky s krůtími játry

Druhou velmi oblíbenou verzí jsou kanapky s krůtími játry. Na přípravu budete potřebovat krůtí játra, vajíčka, šalotku, olej, hořčici, pepř a petržel. Játra zprudka orestujte na pánvi, přidejte k nim nasekanou šalotku a vše dobře osolte a opepřete.

Jednotlivé kanapky nejprve natřete hořčicí, pak na ně přidejte připravená játra a dozdobte je vajíčkem uvařeným natvrdo. Můžete opět přidat nějakou zelenou bylinku nebo třeba kousek syrové cibule.

Kanapky si zamiluje úplně každý. Pokud se vám nechce dělat s játry, můžete si je dopřát samozřejmě klasicky třeba s česnekovkou, je to jen na vás. Každopádně byste letos jednohubky a chlebíčky měli za tento pokrm na dvě sousta vyměnit i vy.

Zdroj: Autorský článek

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz