Johnny Cash miloval ostrá jídla. Důležité je připravovat pokrm s láskou, říkával

Zdroj: Profimedia

Johny Cash zemřel v roce 2003, ale svět si ho bude navždy pamatovat jako legendu country hudby. Kromě zpěváka byl také drsným chlapem, který miloval dobré jídlo, pořádný kus masa, a především ostré pokrmy. Možná i to mělo vliv na jeho nezaměnitelný hlas?

Johnny Cash miloval nejen country, ale celkově kulturu Divokého západu. K tomu patřila i chlapská jídla. Nepohrdnul kovbojskými fazolemi ani pořádným kusem hovězího masa. Nejdůležitější pro něj ale bylo, aby se jídlo připravovalo s láskou.

K jeho oblíbeným pokrmům podle serveru Taste of Home patřily makaróny se sýrem, nakládané hovězí, které dělala údajně nejlépe ze všech jeho maminka, obalovaná kuřecí křidélka nebo kuřecí řízek. Miloval ale také sladké a překvapivě se mezi jeho oblíbenými jídly objevil i avokádový salát.

Nejvíce u něj však vedou jídla ostrá, po kterých by normální člověk nejspíš na nějaký ten čas dal přednost něčemu jemnějšímu. Podle přátel měl ale Johnny Cash lidově řečeno plechová ústa, a čím ostřejší jídlo bylo, tím víc si ho vychutnával.

Ring of Fire

Jedním z nejslavnějších hitů Johnnyho Cashe je písnička Ring of Fire. A právě ohnivost této písničky převzal i recept, který Johnny často nazýval stejným jménem. Jde o kombinaci chilli prakticky se vším, co našel doma.

Říkával, že klíčem k vynikajícímu jídlu jsou dvě věci. Tou první je láska, se kterou pokrm připravujete, tou druhou potom snaha spotřebovat zbytky, aby jediný kousek jídla v domácnosti nepřišel nazmar. A právě to se mu díky tomuto pokrmu dařilo skvěle.

Co dům dal

Na oblíbené chilli Johnnyho Cashe budete potřebovat hovězí maso nakrájené na kostičky, mleté maso, zeleninu podle chuti, chilli, rajčatový protlak a fazole. Jak ale recept na TikToku uvádí, přidat můžete zkrátka to, co najdete doma.

Maso – ať už je jakékoli – si osmahněte na pánvi. Na drobné kostičky nakrájejte vámi zvolenou zeleninu. Může jít o cibuli, česnek, papriku, rajčata, okurku či ředkvičky. Zeleninu také orestujte na pánvi a přidejte ji k masu. Přidejte fazole a protlak, dochuťte kořením.

Celou směs pak zhruba půl hodiny duste, dokud maso i fazole nebudou úplně měkké. Johny Cash údajně miloval také čerstvé pečivo, se kterým je jídlo ideální podávat. Můžete ho předtím opéct v troubě nebo si třeba k chilli udělat topinky.

Zdroj: ABC news, Taste of Home, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz