Jaroslav Dušek energii z jídla nečerpá, stačí mu jedno denně. Trávení ho ruší při práci

Zdroj: Profimedia

Jaroslav Dušek je vynikající český herec, kterému se mnohdy přezdívá také mistr improvizace. Zajímavé na něm ale není pouze to, že diváky dokáže pobavit a získat si je prakticky jakoukoli rolí, ale také jeho zdravý styl života, který v posledních letech dodržuje.

Duškovi je 60 let a snaží se udržovat v kondici. Uvědomuje si, že zdraví má člověk pouze jedno. V některých ohledech je ale jeho alternativní styl života pro mnohé téměř až k nepochopení.

Kromě zdravého stravování a nějakého toho cvičení se totiž věnuje také meditaci a posilování duševní stránky sebe sama. Právě díky těmto jeho návykům je prý už 30 let úplně bez léků.

Jen jedno jídlo denně

Jaroslav Dušek tvrdí, že jeho jídelníček není nijak složitý. Obvykle jde totiž pouze o jedno jediné jídlo denně. To většinou vychází na poledne nebo chvíli po poledni, někdy to dokonce bývá jenom polévka.

„Prostě jsem vypozoroval, že jím zbytečně mnoho, a začal jsem jíst méně a menší porce. Dnes bych již jen tak bez přípravy nedokázal sníst klasické jídlo včetně polévky a dezertu,“ svěřil se v rozhovoru pro web vareni.cz.

Večer prý Dušek jíst nemůže, protože obvykle hrává představení a trávení by ho při hrách mohlo rušit. Dodává také, že se pokoušel jíst i obden, ale nedařilo se mu to dodržovat, a proto se rozhodl jíst raději denně, ale málo.

„Třeba jsem se přistihl, že jsem v půstový den uzobl automaticky pár oříšků. Tak jsem se rozhodl, že budu jíst denně, ale málo. Cítím se tak lépe,“ vysvětlil. Dříve prý míval herec problémy se žaludkem, které sváděl na kávu. Až později mu došlo, že to způsobuje maso.

Od té doby se rozhodl maso vůbec nejíst a přešel na čistě rostlinnou stravu. „Já o sobě ale neříkám, že jsem vegetarián. Nelpím na takovém označování. To bych musel být opravdu důsledný a to by mě asi trochu vyšinulo. Já to nemám úplně prozkoumané a nevím, v které čokoládě je nějaká emulze, která je z masa,“ vysvětluje.

Energii nečerpá z jídla

Lidské tělo musí z něčeho čerpat energii. Dušek ale odmítá tvrzení, že se do těla dostávají živiny jedině z jídla, a především z masa. Podle jeho slov je blíže slunci rostlina.

„Mně se líbí vysvětlení, že blíže ke světlu je rostlina. Potřebujeme do těla dostat energii a většinou jde o tu sluneční, světelnou. A my ji dostáváme přes to jídlo. No, a rostlina je blíže k slunci než maso, protože je vlastně z toho světla a vody utkána. Maso vznikne až o kousek dál od slunce, protože zvíře musí tu rostlinu sníst, nebo musí dokonce sníst i jiné zvíře,“ pustil se do složité úvahy.

Závěrem Jaroslav Dušek dodává, že je důležité hodně pít. K jeho oblíbenému nápoji patří samozřejmě voda, ideálně pak ještě džusy z biofarmy. Věnuje se pravidelně také meditaci, která jeho tělu zajistí energii duševní.

Jeho životní styl by nebyl pro každého. On ale podle svých slov přesně vypozoroval, co jeho tělo potřebuje, a podle toho se řídí. Díky tomu se udržuje v kondici a ještě nějaký čas nejspíš bude fanoušky překvapovat svými hereckými výkony.

Zdroj: seznamzpravy.cz, vareni,cz, najimseazhubnu,cz
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz