Jane Fonda vypadá i v 84 letech skvěle. Jaký je její recept na to být v kondici?

Zdroj: Serge Rocco / Shutterstock.com

Talentovaná herečka ověnčená dvěma Oscary, dvěma BAFTA, Emmy a sedmi Zlatými glóby, Jane Fonda, se během své desetiletí dlouhé kariéry v Hollywoodu stala známou pro mnoho věcí. Jane Fonda není jen skvělou herečkou, ale i vášnivou aktivistkou.

Jane letos v prosinci oslaví krásných 85 let. I ve svém úctyhodném věku ale vypadá naprosto báječně. Není se čemu divit, že všechny zajímá její recept na mladistvý vzhled.

Bývalá modelka a fitness ikona

Pokud je vaším cílem vytvořit si skvělý režim péče o sebe a určitou rutinu cvičení, kdo jiný by vás měl inspirovat než fitness ikona a bývalá modelka Jane Fonda?

Jane Fonda žila plnohodnotný život a nikdy se nepřestala učit. Se svými fanoušky na sociálních sítích sdílí své myšlenky a tipy, jak i v pokročilém věku vypadat dobře a cítit se ve svém těle báječně.

Miluje dlouhé procházky

Jane na sebe prozradila, že miluje dlouhé procházky. Vyrazit si na nějaký ten výšlap je prý její vášní a na procházku si najde čas každý den.

„Nikdy nepřestanu. Nejdůležitější je neustále se pohybovat, zůstat aktivní. To je to, co dělám, a to je způsob, jak zůstat silný,“ prozradila Jane Fonda pro web Eatthis.com.

Dbá na dostatek spánku

Jedním z jejích receptů na to, jak vypadat skvěle i po osmdesátce, je dbát na dostatek spánku. Ten totiž mnoho lidí podceňuje a tím svému tělu škodí.

Jane Fonda se neostýchá kvalitně a dobře vyspat. Netají se tím, že každou noc spí osm až devět hodin, což je podle ní úplně ideální a každý by to měl dělat zrovna tak.

Nikdy nevynechá snídani

„Každé ráno se zavažte k zahájení dne výživnou snídaní. Lidé, kteří tak činí, mají tendenci zhubnout,“ říká Fonda pro web Eatthis.com.

Ve skutečnosti výzkum ukazuje, že vědomé vynechávání snídaně může zpomalit váš metabolismus, vy se budete cítit hladoví a potenciálně to může vést k přírůstku hmotnosti.

Masu příliš nedá

Jane Fonda se zaměřuje na konzumaci spousty zdravých potravin, co ale ve větší míře dobrovolně omezila, je konzumace masa.

Každý den na jejím talíři najdete ovoce a zeleninu, maso prý skoro vůbec nejí, pouze výjimečně. Omezila také konzumaci ryb, bílkoviny do svého jídelníčku dokáže dodat jinak.

Zdroj: Eatthis.com, prevention.com, thelist.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz