Jak se stravuje Megan Fox? Vyzkoušejte její pětifaktorovou dietu a vynechte alkohol

Zdroj: Joe Seer / Shutterstock.com

Megan Fox je americká herečka a modelka. I když bude zanedlouho patřit ke čtyřicátnicím, její postavu by jí mohly závidět i mnohem mladší ročníky. Hvězda se totiž zaměřuje na jídlo, které je z výživového hlediska zdravé a po kterém se cítí dobře.

Talentovaná herečka známá z filmu Transformers má stále úžasnou postavu, a to i navzdory tomu, že je matkou tří dětí. Nechala se slyšet, že i když si spousta lidí myslí, že je krásná, její život nemusí být tak snadný, jak se může zdát.

Proto se Megan zaměřuje kromě rutinního cvičení na konzumaci potravin, které jsou nejen výživově zdravé, ale díky kterým se také cítí dobře sama se sebou a se svým tělem. Vyhýbá se všemu zpracovanému nebo potravinám s vysokým obsahem sacharidů.

Dieta dle osobního trenéra

V jejím jídelníčku byste našli jen samé bezlepkové a organické věci. Přesněji řečeno Megan dodržuje pětifaktorovou dietu, kterou jí stanovil její osobní trenér Harley Pasternak.

Obvykle si dá tři malá jídla denně a mezi nimi dvě vydatnější svačiny. Každé jídlo je zaměřeno na budování výživy, aby se Megan cítila plná energie a sebevědomě zvládala své dny jako herečka, modelka a máma.

Jak vypadá její jídelníček a co si dává k snídani, obědu či večeři? Megan začíná svůj den pořádnou snídaní – vaječnými bílky, mandlemi a ovesnými vločkami. Dle slov jejího trenéra se zaměřuje na bílkoviny, vlákninu a zdravé tuky.

Mandle jsou ořechy s největším obsahem vlákniny, vitaminu E a riboflavinu, takže jsou pro herečku velmi výživné. Díky mandlím a vaječným bílkům má Megan ve své snídani dostatek rostlinných bílkovin, aby se zasytila na několik hodin.

Bez šálku kávy se neobejde

Zatímco alkoholu a energetickým nápojům se vyhýbá, kávu si po ránu ráda dopřeje. V jednom rozhovoru uvedla, že právě káva jednou denně je ta nejhorší věc, kterou do sebe dostává.

K obědu si Megan obvykle dává grilované kuře nebo salát z lososa. Pasternak doporučuje, aby kuře nebo ryba byly velké asi jako dlaň. U všech Meganiných jídel je totiž klíčová kontrola porcí.

Součástí jejího jídelníčku je také jablečný ocet, zejména pokud se zaměřuje na hubnutí. Někdy jím doplní svůj salát či použije jinou zdravou zálivku.

Pokud Megan neměla lososa k obědu, dá si ho k večeři. Dopřává si jej tedy alespoň jednou denně. Podle jejího současného snoubence Megan miluje také sushi a japonská jídla.

Modelčiny svačinky nejsou jen tak náhodné. Denně si dopřeje dvě plánované svačiny, jednu mezi snídaní a obědem, druhou buď mezi obědem a večeří nebo po večeři.

Smoothie jako skvělá svačinka

Jednou z Meganiných oblíbených svačinek jsou smoothies, na která má díky svému trenérovi několik vynikajících receptů. Nejraději má červené smoothie z jakéhokoliv bobulovitého ovoce, které má zrovna sezónu, čaje Chai, kopečku proteinového prášku a mandlového mléka.

Megan si také přes den dopřává proteinové koktejly a večer ovoce. Jelikož nejí mnoho sacharidů, ovoce je pro ni zdravým způsobem, jak zařadit cukry do jídelníčku.

Zdroj: eatthis.com, hellomagazine.com, medicaldaily.com

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz