Jakou zeleninu vysázet v srpnu? Ideální období je hned pro několik druhů

Zdroj: Shutterstock

V srpnu většina zahradníků plodiny především sklízí. Většinu zeleniny sázíme brzy na jaře nebo jeho koncem. Existuje ale mnoho rostlin, které můžete bez obav sázet i v srpnu. Víte, které k nim patří?

Srpen je obdobím, kdy se zahradníci především kochají tím, co se jim podařilo vypěstovat. To ale neznamená, že už je nemožné zasadit cokoli dalšího. Naopak pro některé plodiny je právě toto období k výsadbě ideální.

Vhodný čas pro některé druhy zeleniny

V srpnu můžete s klidem na duši vysázet některé druhy zeleniny, které pak budete mít na podzim možnost sklidit. Díky tomu bude mít vaše tělo přísun vitamínů i v období, kdy teplo začne ustupovat a chladné počasí bude útočit na vaši imunitu.

K zelenině, kterou je vhodné v srpnu vysadit, patří například ředkvičky. Ty obsahují vitamíny C, B1, B2, B6, beta-karoten, železo, vápník, síru, fosfor, hořčík, draslík, měď a další bioaktivní látky.

Dále můžete vysadit také cibuli, vhodné je stihnout to kolem 20. srpna, aby měla šanci vyklíčit. Tato zelenina obsahuje látky, které podporují srdce a krevní oběh, čistí krev a zpevňují cévy.

Saláty i špenát

Srpen je vhodným obdobím pro výsadbu mnoha druhů salátů. Mladé rostlinky odrůd, jako jsou salát humel nebo altenberský, výborně přezimují, i když je mráz. To znamená, že budete mít čerstvou zeleninu na jaře, kdy prakticky skoro nic neroste.

V neposlední řadě pak v srpnu můžete vysadit také špenát. Pokud ho vysadíte koncem měsíce, budete už v říjnu moci sklízet. Pokud by náhodou přišly mrazy dříve, nic se neděje, špenát je proti nim poměrně odolný.

Zdroj: Imperfectly Happy Home, Our Stoney Acres, Gardeners World

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz