Jak zhubnout za měsíc: Krátkodobá a intenzivní dieta doplněná o spánek a správné cvičení

Zdroj: Shutterstock

Dnešní doba je uspěchaná. Chceme všechno hned a nebaví nás čekat. Výsledky chceme doslova lusknutím prstu a jsme nespokojeni, když se neděje podle plánu. Podobně se to má s hubnutím. Kdo se někdy snažil zhubnout, určitě chtěl výsledky přes noc.

Čekat na výsledky může být pořádně frustrující. Není žádným tajemstvím, že právě když jde o hubnutí, je daleko lepší jít si za svým cílem pomalu a ukrajovat si po malých úspěších. Co když ale potřebujete zhubnout rychle a máte na to jen jeden měsíc?

Zařaďte do svého života více kardio cvičení

Aerobní cvičení – také známé jako kardio – je druh fyzické aktivity, která zvyšuje vaši srdeční frekvenci, abyste spálili více kalorií a posílili srdce a plíce.

Přidání kardio do vaší rutiny je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak rychle podpořit hubnutí. Zařaďte kardio cvičení do svého života alespoň 3x do týdne.

Chůze, jogging, box, jízda na kole a plavání jsou jen některé z forem kardia, které mohou rychle podpořit hubnutí.

Omezte příjem sacharidů

„Omezení sacharidů je další jednoduchý způsob, jak zlepšit kvalitu stravy a zhubnout,“ vysvětluje healthline.com.

Zvláště rozumné je snížit příjem rafinovaných sacharidů, což je typ sacharidů zbavených živin a vlákniny během zpracování.

Nejenže rafinované sacharidy mají vysoký obsah kalorií a nízký obsah živin, ale rychle se vstřebávají do vašeho krevního oběhu, což způsobuje skoky krevního cukru a větší hlad.

Jezte mnohem více vlákniny

Vláknina je živina, která prochází vaším tělem nestrávená, pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi, zpomaluje vyprazdňování žaludku a udržuje delší pocit sytosti.

Zaměřte se na alespoň 25–38 gramů vlákniny denně z potravin, jako je ovoce, zelenina, luštěniny a celozrnné výrobky.
Nešiďte sami sebe na spánku

„Věděli jste, že nedostatek spánku může také bránit vašim cílům v hubnutí?“ odhaluje jednu z příčin, proč se vám možná nedaří zhubnout greatist.com.

Chcete-li zhubnout, musíte dopřát svému tělu dostatek času na to, aby mohlo načerpat energii a regenerovat po náročné dni. Na spánku sami sebe určitě nechtějte ochudit.

Při snídani se zaměřte na bílkoviny

Bílkoviny jsou dobrou volbou hned po ránu, protože vám pomohou cítit se mnohem díle sytí a může také podpořit váš metabolismus.

Snažte se sníst 20-30 % denního příjmu bílkovin právě ve formě snídaně. Nejenže nebudete mít hlad, ale předejdete i chutím na sladké.

Zkuste přerušovaný půst

Přerušovaný půst zahrnuje cyklování mezi obdobím jídla a půstu, přičemž půsty obvykle trvají 16–24 hodin.

Některé výzkumy ve skutečnosti ukazují, že přerušovaný půst může být mocným nástrojem pro hubnutí a může být stejně účinný jako omezení příjmu kalorií.

Zdroj: healthline.com, greatist.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz