Jak připravit perfektní piknik, ze kterého spadne brada úplně každému

Zdroj: Shutterstock

Blíží se léto a s ním i sezóna pikniků. Krásné odpoledne plné jídla, pití a zábavy však obnáší velkou přípravu. Důležité je vědět, jak připravit ten nejlepší piknik, který vám budou závidět všichni návštěvníci parku.

Vydat se do nádherného parku s piknikovým košem je velká radost. Ale předtím, než se usadíte na stinném místě, kde si budete vychutnávat ty nejlepší pokrmy, je důležité nepodcenit přípravu. Prozradíme vám tipy, díky kterým dopadne vaše odpoledne na jedničku.

Štěstí přeje připraveným

Důležité je vybrat ten správný piknikový koš. Nic neudrží studené nápoje lépe než chladicí box, který je již velice často součástí piknikových košů. Než vyrazíte, zkontrolujte, zda jste pořádně zavřeli všechny krabičky s jídlem.

Pro malé děti jsou nejlepší plastové kelímky. Ačkoliv střepy přinášejí štěstí, na piknikovém sedánku je uklízet nechcete. Plánujete-li si vychutnat lahev vašeho oblíbeného vína, nezapomeňte na otvírák!

Dresinky, polevy a přílohy se pokuste skladovat v samostatných nádobách. Skladujte je na chladném místě do doby, než budou mít čas obsadit místo na talíři. Stejně tak dejte pozor, ať nezapomenete vrátit potraviny zpět do chladu. Nechcete přece odcházet z pikniku s bolestmi břicha.

Myslete na všechny hosty

Zjednodušte si piknikovou přípravu tím, že si připravíte hlavní jídlo, které lze snadno krájet. Popřemýšlejte například nad koláčem s kuřecím masem, šunkou a chřestem. Nezapomeňte však na hosty, kteří maso nejedí. Skvělou volbou je koláč plný zeleniny s vejci a sýrem feta.

Prozradíme vám, čím si práci rozhodně ulehčíte. Na piknik je vhodné volit jednohubky, po kterých nezbyde velké množství špinavého nádobí. Kousky masa, koláče, špízy a sendviče spolehlivě zaženou hlad a všichni hosté budou spokojeni.

A věc, na kterou nesmíte zapomenout, jsou nápoje. Chladicí box pomůže udržet vaše oblíbené koktejly studené a při pobytu na slunci přijde studený nápoj vhod. Popřemýšlejte nad ananasovým koktejlem, ostružinovou limonádovou či mátovým ledovým čajem. A pokud máte chuť, přidejte kapku vašeho oblíbeného alkoholického nápoje.

Nezapomeňte také na deku, svíčky a veselé dekorace. Pokud by se váš piknik protáhl, nechcete sedět s přáteli ve tmě.

Autor: Pavel Světlý

Přidat na Seznam.cz