Jak efektivně vyčistit zapékací mísu. Dělejte to konečně správně

Zdroj: Shutterstock

Asi každému z nás už se to někdy povedlo. Připravili jste si něco dobrého k jídlu, ale po dobrotě váš pohled spočinul na připečené zapékací míse a rázem bylo po radosti. Co si budeme povídat – čistit špinavou zapékací mísu může být někdy pořádný oříšek.

V dnešním článku vám proto dáme tip, jak si pro příště se zapékací mísou nedělat příliš velkou hlavu a vyčistit ji opravdu snadno. Odteď už bude pečení všelijakých dobrot o to větší zábava, když vás nebude strašit vidina špinavé mísy, která nejde vyčistit.

Tajný pomocník? Tableta do myčky

Většina domácností už dneska disponuje myčkou nádobí, která je příjemnou úsporou práce i času. Je samozřejmostí používat při mytí nádobí v myčce tabletu – případně prášek.

A právě tableta do myčky je skrytým pomocníkem v boji proti špinavé a zapečené míse. Napadlo by vás použít ji na její vyčištění?

Jak na to?

Možností, jak s pomocí tablety do myčky vyzrát nad špinavou zapékací mísou, je přitom hned několik. Můžete si tak vybrat, který ze způsobů čištění vyzkoušíte.

Jednou z možností je nalít do zapékací mísy horkou vodu a nechat v ní tabletu rozpustit. Druhou možností je pak vložit mísu naplněnou vodou společně s tabletou do trouby a nechat tam vodu přivést do bodu varu.

Kombinace jedlé sody a prostředku na nádobí

Při pohledu na připečenou zapékací mísu je snadné podlehnout zoufalství. Natož pak z představy, jak složitě a dlouze budete všechny připečeniny drhnout a že na tom opět necháte ruce.

Přitom vůbec nemusíte. Je tu totiž další způsob, jak vyčistit špinavou mísu na zapékání všech vašich oblíbených dobrot.

Tentokrát jsou v hlavní roli hned dva pomocníci, které má doma po ruce snad každá svědomitá hospodyňka: jedlá soda a prostředek na mytí nádobí.

Správný postup

Postup je i v tomto případě jednoduchý – rozhodně mnohem jednodušší, nežli kdybyste se pokusili vyhrát nad připečenou zapékací mísou jen s vodou a houbičkou na nádobí.

Do mísy nalijte teplou vodu, přidejte prostředek na mytí nádobí a přisypte pěknou dávku jedlé sody. Všechno nechte společně v jedné míse minimálně 15 minut.

Teprve poté přichází na řadu ona houbička na nádobí, se kterou zkuste špínu z mísy odstranit – díky působení jedlé sody by to neměl být nadlidský úkol.

Zdroj: Express.co.uk, Goodhousekeeping.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz