Influenceři mají negativní vliv na postavu vašich dětí. Za obezitou mladých lidí stojí často internet

Zdroj: Shutterstock

Obezita je stále větším problémem. Týká se to především USA, i u nás nicméně odborníci často na situaci upozorňují. Kromě dospělých lidí trpí nadváhou velmi často také děti. A vliv na to mají i influenceři na sociálních sítích.

Děti a adolescenti mají velmi často tendenci přizpůsobovat se tomu, co vidí na internetu. Proto by rodiče jejich aktivitu na mobilním telefonu či počítači měli kontrolovat. Mnoho mladých lidí má zálibu ve sledování nejrůznějších influencerů. A ti je mohou velmi negativně ovlivnit, varuje Eurek Alert.

Mají vliv na postavu vašich dětí

Už to, že děti rády tráví čas u počítače a čím dál méně mají tendenci se hýbat, je špatné. Samozřejmě to má vliv na jejich životní styl, tím pádem také na postavu a následně na zdraví, píše New York Post.

To, co děti a adolescenti sledují, nicméně může vést ještě k horším problémům. Studie z roku 2020 totiž ukazuje, že někteří slavní influenceři ve svých videích velmi často nepřímo propagují nezdravá jídla.

Tři čtvrtiny obsahu

Podle serveru Science Direct z výzkumů vychází, že u šesti velmi slavných zahraničních influencerů, které sleduje dohromady přes 35 milionů lidí, je více než 3/4 obsahu napojeno na nezdravá jídla.

Jedná se obvykle o mastná jídla, čokolády, fast foodové produkty a sladké limonády. Děti mají v těchto lidech příklad a následují je samozřejmě i co se týče stravování.

Lékařská univerzita z Vídně proto v roce 2022 navrhla, aby existoval zákon, který bude v tomto ohledu influencery omezovat. Zasadila se také o to, aby se na sociálních sítích naopak více začalo bojovat za zdravou stravu a k dětem se dostal spíše inspirativní obsah.

Zdroj: New York Post, NIH, Science Direct, Daily Mail, Eurek Alert, Český statistický úřad

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz