Horoskop: Stravování podle hvězd pro Blížence, tyto potraviny zklidní jejich rozlítanou povahu

Zdroj: Shutterstock

Co radí ohledně stravování hvězdy Blížencům, kteří si často na jídlo ani neudělají čas? Hlavně zpomalit a zklidnit nervový systém, který u nich dostává obzvláště zabrat. Jaký minerál je pro ně nejdůležitější?

Vzdušná znamení v kostce

Vzdušná znamení jsou spojena s intelektuální a mentální energií a se vším, co souvisí s komunikací. Jsou to znamení, která tráví spoustu času v hlavě, přemýšlejí a analyzují všechny stránky situace.

Pokud něco neodpovídá jejich potřebám, jsou schopni rychle provést změny. Vzdušná znamení mají tendenci soustředit se na to, jak pochopit své pocity, než je vyjádří, takže mohou být mírně odtažití.

Charakteristika Blíženců

Hraví a intelektuálně zvídaví Blíženci neustále poletují mezi různými vášněmi, koníčky, kariérami a skupinami přátel. Jsou společenští a dokážou se bavit s kýmkoli o čemkoli.

Další vlastností Blíženců je, že tito přirození chameleoni se dokážou rychle vzpamatovat i z těch nejostudnějších momentů. Blíženci se pohybují příliš rychle na to, aby se starali o trapné přešlapy, jednoduše jdou dál.

Podoba stravování

Blíženci, kteří mají obvykle menší chuť k jídlu, jsou známí jako vyhlášení milovníci čokolády. Mají rádi něco malého na zub a obvykle se vyhýbají vydatným jídlům.

Z hlediska zdraví je však lepší, aby si místo hodování na sladkém raději vybrali ovoce, jogurt, sýr a podobně. Důležité je také zařadit do jídelníčku ryby a zelenou zeleninu a pokud možno se snažit nevynechávat jednotlivé chody.

Do svého každodenního jídelníčku by měli zařadit potraviny bohaté na železo, jako je špenát, a produkty bohaté na vápník, například mléko.

Hlavní minerál

Buněčnou solí Blíženců je chlorid draselný. Tento minerál hraje zásadní roli při aktivaci nervových impulzů v celém nervovém systému. Nervové impulsy pomáhají regulovat svalové stahy, srdeční tep, reflexy a mnoho dalších procesů.

Potraviny s vysokým obsahem tohoto minerálu jsou chřest, zelené fazolky, rajčata, celer, mrkev, špenát, pomeranče, broskve, švestky, meruňky a divoká rýže.

Káva a povzbuzující látky situaci naopak zhoršují a nervově vypjatí Blíženci by se jim měli vyhýbat. Nahradit je mohou bylinné čaje, které mají uklidňující účinek.

Nadbytek vzdušného elementu

Vzdušná znamení trápí hyperaktivní, neklidná a citlivá mysl a nervové vyčerpání, stejně jako suchá kůže, vlasy a sliznice, nespavost.

Nadměrnému vzduchu prospívají naplánované přestávky klidu s minimem podnětů, která umožní nervovému systému načerpat nové síly. Zklidnit tělo Blížencům pomůže dušená zelenina či ořechy.

Vyhýbat by se měli syrovým potravinám, obilovinám, kořenovým plodinám, kvasnicovým potravinám, rafinovanému cukru.

Nedostatek vzdušného elementu

Při nedostatku vzduchu dochází k potížím s prouděním energie tělem. Oslabenému nervovému systému prospívají podpůrné minerály, jako je vápník a hořčík, a látky stimulující krevní oběh.

Blíženci by měli jíst hodně syrové stravy, zeleninových šťáv a naklíčených semen. Užívat by měli také meduňku, kajenský pepř, česnek, zázvor, jogurt, kefír.

Zdroj: zodiacfresh.com, findyourfate.com, timesofindia.indiatimes.com, allure.com, ncbi.nlm.nih.gov
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz