Horoskop: Hvězdy radí, jak zhubnout. Toto by měla do jídelníčku zařadit zemská znamení

Zdroj: Shutterstock

Býk, Panna a Kozoroh jsou dobře známí svou spolehlivostí a poctivostí. Pevnost zemských znamení se neomezuje pouze na charakter; mnoho jich má silnou postavu a často bojují s váhou. Co by podle hvězd měli ve svém jídelníčku upravit?

Zemská znamení a stravování

Své povinnosti berou velmi vážně a potřebují se dosyta najíst, aby si udrželi hladinu energie. Pro zemská znamení je vhodné libové maso, vejce a ryby, které v kombinaci s hnědou rýží, zeleninou a luštěninami tvoří plnohodnotné jídlo.

Protože jsou zemská znamení vynalézavá, mohou se naučit používat zdravé náhražky, jako je ořechové mléko, ořechové máslo, domácí sýr, chléb z prosa a ovsa, mandlová a banánová mouka.

Zemská znamení jsou příliš vyrovnaná na to, aby se nechala ovlivnit každou potravinovou módou. Pokud jim to dává smysl, jsou zemská znamení ochotná riskovat. Jakmile se rozhodnou vyzkoušet jinou cestu, zůstanou jí věrná. Právě v této vytrvalosti spočívá tajemství jejich zdravé konstituce.

Býk

Býci jsou velmi náchylní k přibírání na váze, protože to jsou praví požitkáři. Měli by se vyhýbat tučným a těžko stravitelným jídlům a také těm vysoce kalorickým. Ve svém jídelníčku a stravování by měli dávat přednost celozrnnému pečivu, mořským plodům, špenátu, ananasu, zázvoru a mandlím.

Panna

Metabolismus Panen je poměrně rychlý a obecně jsou velmi štíhlé. Vzhledem k tomu, že hladina úzkosti je u Panen obvykle vysoká, měly by být velmi opatrné, pokud jde o výživu.

Měly by se vyhýbat tučným jídlům, koření a čokoládě s vysokým obsahem cukru. Naopak jednou z nejlepších potravin je dýně a její semena.

Kozoroh

Kozorozi jsou známí svou workoholickou povahou. Kvůli tomu večeří v pozdních hodinách a jsou náchylní k přibírání na váze.

Měli by se zaměřit na to, aby si ušetřili čas na vaření doma a nestravovali se v rychlém občerstvení. Do své každodenní stravy by měli zařadit více čerstvého ovoce a zeleniny.

Přemíra zemského prvku

Tento typ země má obvykle větší váhu v dolních částech těla a pomalý metabolismus. Lidé s přebytkem země trpí rutinou, ale nemohou najít způsob, jak ji překonat. Potřebují hledat metody, jak zrychlit svůj metabolismus.

Do jídelníčku by měli zařadit ovocné saláty, zeleninu, zeleninu vařenou v páře s kořením, více polévek a více bylinkového čaje. Naopak vyřadit by měli pečivo, nadměrné množství cukru, výrobky s vysokým obsahem tuku.

Nedostatek zemského prvku

Tento typ lidí je poměrně nestabilní a hledá oporu. Nechápou, jak jejich tělo funguje, nejsou v souladu se svým vnitřním stavem.

Potřebují správnou organizaci a rozvrh, aby si vytvořili pozitivní stravovací návyky. Prospěje jim více spánku, jednou za čas dlouhé procházky v parcích nebo kempování, aby obnovili své síly.

V jídelníčku by měli být celozrnné výrobky, červená řepa, mrkev, mléčné výrobky, dušená zeleninu, máslo, hnědý cukr, ořechy a maso. Omezit by měli ovoce a tepelně neupravené potraviny.

Zdroj: astrology.care, indiafoodnetwork.in, astralcoach.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz