Hilary Duff a její posedlost vzhledem. O svých problémech nemluvila, dokud jí tělo nedalo jasný signál

Zdroj: Everett Collection / Shutterstock.com

Americká zpěvačka a herečka Hilary Duff patří k těm filmovým hvězdám, které mají fanoušky po celém světě. Mohli jsme ji vidět například ve filmu Moderní Popelka, Dvanáct do tuctu nebo Italské prázdniny.

Hilary nepatří jen k oblíbeným hvězdám, jejichž jméno zná snad úplně každý. Řadí se totiž i mezi celebrity, které měly svého času problémy s jídlem.

Problémy během dospívání

Herečka se s poruchou příjmu potravy, jak už to tak nějak běžně bývá, potýkala v období dospívání. Puberta je sama o sobě náročný proces, navíc když jste rostoucí filmová hvězda, která se stává stále slavnější, je na vás kladen o to větší nárok.

Když jí bylo 17 let, stala se doslova posedlá tím, jak vypadá. Její vzhled se stal středobodem vesmíru a herečka neřešila nic jiného, než jak vypadat co možná nejlépe.

V té době se stala terčem pozornosti. Na fotkách bylo patrné, že s její váhou není něco tak úplně v pořádku. Jenže Hilary si v té době ještě pořádně neuvědomovala, že je tahle životní cesta celá špatně.

Byla jsem posedlá jídlem

Herečka a zpěvačka o sobě prozradila, že byla posedlá vším, co si dala do úst. „Byla jsem příliš hubená. Moje tělo nebylo zdravé – dostávala jsem křeče do rukou, protože jsem nepřijímala výživu, kterou jsem potřebovala,“ odhalil slova herečky deník distractify.com.

Byl na ni vyvíjen tlak, který nedokázala dost dobře ustát. Později si začala uvědomovat, že je s ní něco v nepořádku, ale nedokázala najít dostatek síly na to, aby cokoli změnila.

O svých problémech příliš nemluvila

Ačkoli se potýkala s poruchou příjmu potravy, se kterou si dlouho nevěděla rady, o svém problému nemluvila příliš nahlas. Bojovala s ním tak nějak tiše, v pozadí všeho, co se kolem ní v té době dělo.

Herečka také přiznala, že její okolí mělo vliv na to, jak sama sebe vnímala. Možná i to byl zlomek důvodu, proč propadla poruše příjmu potravy. Chtěla být pro druhé perfektní.

Najednou ale přišel zlom: „Nevím, co přesně mě přimělo k tomu kopnout, ale v té době jsem si začínala uvědomovat, co o mně lidé říkají a jak vypadám na obrázcích,“ cituje herečku deník thethings.com.

V té době nejedla nic jiného než dušenou zeleninu a kuřecí maso. Hilary došlo, že na sobě musí začít pracovat.

Ačkoli to byl pro herečku dlouhý a mnohdy pěkně náročný boj, nakonec se i jí podařilo nad tímto problémem vyzrát. Obrovskou roli hrálo nejen flexibilní stravování, ale především mateřství.

Zdroj: distractify.com, thethings.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz