Zoe Kravitz svou bulimii před rodiči tajila. Když to zjistili, začali rychle jednat

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Zoe Isabellu Kravitz zná většina z nás například z filmu Divergence, jeho pokračování Rezistence a Aliance nebo populárního Spidermana. Nádherná umělkyně původem z Los Angeles se narodila herečce Lise Bonet a slavnému hudebníkovi Lennymu Kravitzovi.

Pro mnohé je také módní ikonou, fanoušky má po celém světě. Bohužel ani tahle okouzlující kráska to ve svém životě neměla vždy úplně jednoduché.

Během dospívání nebyla příliš šťastná

Dospívání je obecně vnímáno jako bouřlivé a v mnoha ohledech také pořádně náročné období. A sympatická Zoe o tom ví své.

V pubertě změnila školu, kde se jí nelíbilo. Měla pocit, že nikam nezapadá. Byla obklopena krásou ze strany spolužaček, se kterými se začala srovnávat.

Nebyly to ale jen další holky ze školy. Zoe cítila tlak i ze strany rodičů – oba byli slavní a vypadali dobře. A tak u ní propukla porucha příjmu potravy.

O svých problémech mlčela

O problémech herečky píše i web nylon.com: „Kravitz se stala bulimičkou, ale svůj stav dokázala před rodiči dlouho skrývat.“

Rodiče si ničeho nevšimli především z toho důvodu, že se krátce po propuknutí této poruchy jejich dcera odstěhovala do New Yorku.

Když to nakonec zjistili, donutili Zoe přihlásit se na terapii. To jí velmi pomohlo a nyní sama uznává, že nebýt rodičů, možná by se s bulimií nedokázala vypořádat tak dobře.

I proto považuje za důležité, aby lidé, kteří mají problémy podobné těm jejím, neváhali a oslovili někoho, kdo jim pomůže. Není dobré být na to sám.

Boj trval deset let

I když se herečka nakonec odhodlala vyhledat odbornou pomoc, podle webu upi.com její boj s nebezpečnou poruchou příjmu potravy trval deset let.

Nyní už je v pořádku. Přesto se ale netají tím, že nad ní stále visí vzpomínky na tohle temné životní období.

Také se přiznala, že je kvůli zkušenosti s bulimií stále velmi ostražitá. Dle Zoe je bulimie nemoc, na kterou nikdy nezapomene a nikdy ji nebude brát na lehkou váhu.

Zdroj: nylon.com, upi.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz