Hanu Vagnerovou modeling zničil. Anorexie ji připravila o 10 let života

Hana_Vagnerova
Zdroj: Profimedia

Poruchy příjmu potravy jsou tématem, o kterém není lehké mluvit na veřejnosti. herečka Hana Vagnerová však našla odvahu a o svých problémech promluvila otevřeně.

Aktuálně herečka září vedle svého francouzského přítele Nicolase. Česká Julia Roberts, jak je herečka někdy médii označována, nebyla ale vždy takhle šťastná.

Modeling ji zničil

Herečka je krásná žena, a tak není divu, že začínala jako modelka. Tato branže jí ale brzy ukázala svou stinnou stránku.

„Začalo to v patnácti. Je to blbý věk, člověk je se sebou hrozně nespokojený. Mění se mu tělo a neví, co má se sebou dělat. Každá poznámka zraní a ještě víc znejistí,“ vysvětluje, jak vše začalo.

Aby splnila očekávání ostaních a hlavně své, vážila v té době pouhých 37 kilo.

„Toužila jsem být perfektní ve všem. Mít samé jedničky, být báječná, skvělá, a k tomu ještě hubená. Je to vlastně takový kolotoč – pořád se snažíte, ale dokonalá být nikdy nemůžete. Takže v podstatě pořád dokola sama před sebou selháváte,“ vnímá hlavní důvod své anorexie zpětně.

Jako velký problém pak vnímá falešné sociální sítě, díky kterým u lidí vzniká dojem, že všichni kolem jsou šťastní.

Anorexie pro ni byla životní zkušenost. Boj s ní byl náročný a trval 10 let. Ale herečka jej nakonec zvládla díky své lásce k herectví.

„Byla to delší cesta. Já jsem si zamilovala herectví, ale neměla jsem energii a v tu chvíli jsem si uvědomila, že budu moci dělat buď jedno, nebo druhé,“ uzavřela své zkušenosti s tím, že vyměnila jednu závislost za druhou.

Dodává ještě, že anorexie je nemoc hlavy a je potřeba se naučit zejména sebelásce. Té se ona učila postupně.

Nyní je šťastná a zamilovaná

Jak již bylo zmíněno, nyní je šťastná jak v pracovním, tak v soukromém životě. Dokonce prý začíná lehce přemýšlet o rodině.

„Zatím je to čerstvé a jsme ve fázi poznávání. Když se rozhodnete mít s někým rodinu, musíte vědět, že ten člověk za to stojí, a já doufám, že stojí,“ řekla pro server Extra zamilovaná Vagnerová.

Z rozhovorů s herečkou je zřejmé, že svůj boj s nemocí zvládla. A co by vzkázala dívce, která si před zrcadlem zoufá, že je tlustá a přemýšlí o drastické dietě?

„Ať se na to úplně vykašle. To, do čeho by mohla spadnout, vůbec nestojí za to. A hlavně jí nikdo nezaručí, že se z toho dostane. Když jí někdo řekne, že má tlustý zadek, ať si dotyčného pořádně prohlédne,“ doporučuje Vagnerová.

Zdroje: Extra, Pro ženy, iDNES, Novinky

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz