Filip Blažek dříve dělal thajský box. Troufl by si i na MMA

Zdroj: Nextfoto

Filip Blažek je vynikající český herec, zároveň ale také chlap jak hora. Je na něm vidět, že na sobě pořádně pracuje. Dříve prý dělal thajský box, a dokonce málem kývnul na MMA souboj s Jakubem Štáfkem.

Blažek je sportovec tělem i duší. V televizi se podle svých slov rád podívá třeba na Formuli 1 nebo Moto GP. „A taky bojové sporty, ale ty nestíhám, protože ty dávají večer,“ prozradil už před lety v rozhovoru pro Lidovky.

Thajský box jako milý sport

I když v televizi musí bojové sporty obvykle vynechat, některé z nich si na vlastní kůži několikrát vyzkoušel. Delší dobu se věnoval thajskému boxu.

„Dobře se u toho udržuje kondička, a když vás někdo zrovna moc netluče, je to docela milý sport,“ řekl v roce 2008. Podle jeho slov k sobě sport a herectví neodmyslitelně patří.

Troufl by si i na MMA

Díky své fyzičce může hrát Blažek ve filmech a seriálech drsné chlapíky, často příslušníky policie a jiné hrdiny. Nějaké té fyzické potyčky se prý nebojí ani v reálném životě.

Na dotaz, co říká na populární souboje MMA, odpověděl v rozhovoru pro iDNES: „Ale jo, Jakub Štáfek mě vyzval na souboj v Lucerně a docela rád bych kývl, i když se mi můj trenér smál. Nevyšlo mi to termínově kvůli představením.“

I v současné době se snaží Filip Blažek hodně sportovat a udržovat se v kondici. Podle Super na sobě ale už pociťuje přibývající roky a je to pro něj čím dál obtížnější.

Zdroj: iDNES, Lidovky, Super

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz