Domácí sprej proti škůdcům: Chraňte svoje pokojovky efektivně. Stačí vám dvě suroviny

Zdroj: Shutterstock

Mšice a další otravný hmyz netrápí jenom venkovní rostliny. I na těch pokojových se často objeví škůdci, kterých je náročné se zbavit. My pro vás ale máme tip na domácí postřik, který většinu nepříjemností dovede odstranit.

Škůdci ožírají listy, způsobují, že rostliny uvadají, žloutnou a celkově se jim daří velmi špatně. Pokud se na listech vašich pokojovek objevily, je třeba okamžitě jednat. A my víme jak.

Na zahrádce je to jiné

Pokud se objeví nějaké ty mšice na rostlinách v zahradě, není třeba zasahovat ihned. Jejich přirození nepřátelé (například berušky) by se o ně měli postarat. Ošetření je vhodné až ve chvíli, kdy je na listech škůdců více.

Jiné je to ale v domácnosti. U pokojových rostlin se nedá předpokládat, že si s mšicemi nebo dalším hmyzem něco poradí. Je proto třeba podniknout nějaké kroky okamžitě.

Důležitý je správný poměr

Domácí sprej proti škůdcům vás zbaví nepříjemného hmyzu a zachrání vaše rostliny, aniž by jim přitom jakkoli ubližoval. Není třeba se bát toho, že by mohl listy nebo květy vašich pokojovek poškodit.

Na jeho přípravu budete potřebovat jen tekuté mýdlo a vodu. Jednoduše smíchejte jednu lžíci mýdla s litrem vody. V tomto poměru rostlinám roztok nijak neublíží, zároveň se ale postará o nepříjemné parazity.

Tekutinu dejte do rozprašovače, kterým budete denně domácí rostliny ošetřovat. Kromě toho, že mýdlová voda zahubí hmyz, který se na květinách už usadil, vytvoří také na jejich listech povlak, díky kterému se na nich noví škůdci neudrží.

Zdroj: Homestead and Chill, Gardening Know How, Tree Hugger

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz