Domácí oreo sušenky jsou snadnější, než byste čekali. Budou vám moc chutnat

Zdroj: Shutterstock

Oreo sušenky jsou velmi oblíbené nejen u dětí. I dospělí si někdy rádi zamlsají a právě tahle sladkost propojuje čokoládovou sušenku s mléčnou náplní, která v kombinaci se sklenicí mléka chutná dokonale. Připravit si ale podobný dezert můžete snadno i doma. Sušenky vám budou moc chutnat.

Není na tom vlastně nic náročného. Vytvoříte si těsto, které následně upečete ve tvaru koleček, a ta slepíte dohromady mléčným krémem. Zvládne to v podstatě každý.

Jednoduché těsto

Na tyto domácí sušenky je třeba si nejprve připravit těsto. Budete potřebovat 300 gramů pšeničné hladké mouky, kypřicí prášek, špetku soli, 100 gramů moučkového cukru, vanilkový cukr, 4 lžíce holandského kakaa, 180 gramů másla a 1 vajíčko.

Do mísy prosejte mouku, kypřicí prášek, sůl, moučkový i vanilkový cukr a kakao. Následně přidejte změklé máslo a vajíčko a vypracujte těsto. Z toho poté vyválejte zhruba půl centimetru vysokou placku.

Z té například pomocí skleničky vykrajujte kolečka, která dáte následně péct na 180 °C. Sušenky se pečou zhruba 10 minut. Potom je nechte vychladnout a mezitím si připravte krém.

Velmi snadná náplň

Na náplň sušenek si připravte 250 gramů měkkého tvarohu, 100 gramů sušeného mléka a moučkový cukr podle chuti. Všechny přísady spojte a prošlehejte, aby vám vznikl hladký, ale poměrně tuhý krém.

Tím potom spojujte upečená kolečka. Takto jsou sušenky připravené ke konzumaci, stačí je jen naservírovat na stůl. A nezapomeňte, že nejlépe chutnají se sklenicí čerstvého mléka.

Zdroj: Desert Now, Dinner Later, Handle the Heat

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz