Selena Gomez zareagovala na kritiku své postavy. Za přibrání na váze se skrývá závažná nemoc

Zdroj: Shutterstock

Sláva s sebou přináší i velký tlak na psychiku a spoustu kritiky, i tu velmi nemístnou. Americká zpěvačka Selena Gomez o tom ví své. Kvůli několika kilům navíc čelí posměškům a urážkám. Proto se rozhodla uvést záležitost na pravou míru.

Na konci minulého roku se začalo po tiktoku šířit video, které ukazuje fotografie Seleny z doby jejího vztahu s Justinem Bieberem. „Důvod, proč je Selena vždycky hubená, když chodí s Justinem,“ stálo v popisku, načež se na screenshotu objevil zdánlivě starý Selenin komentář, v němž říká, že její bývalý přítel dává přednost „modelkám“.

V reakci na klip sama Selena v komentářích zanechala pouze smutného smajlíka. Komentáře se mezi sebou rozcházely v tom, jak si zpěvaččinu reakci vyložit.

Někteří se domnívali, že souhlasí s tvrzením na tiktoku, ale většina to brala tak, že dává najevo zklamání z toho, že se na internetu rozebírá její váha. Pravdou je spíše druhá možnost, neboť o několik měsíců později Selena zveřejnila video, kde výkyvy váhy vysvětluje.

Vedlejší účinek léků

Selena Gomez se dlouhodobě léčí s autoimunitním onemocněním lupus. Při něm útočí imunitní systém na vlastní buňky. Nejčastějším příznakem je kožní vyrážka, ale závažné případy mohou skončit úplným selháním orgánů.

Herečka a zpěvačka během živého vysílání na tiktoku prozradila, že kvůli lékům na toto onemocnění přibrala na váze. Selena, která je již dlouho terčem kritiky, vysvětlila, že užívání léků sice pomáhá, ale má i své vedlejší účinky.

„Když je beru, mám tendenci zadržovat hodně vody, a to se děje zcela běžně. Když je vysadím, mám tendenci hubnout,“ řekla Gomez ve videu. „Chtěla bych povzbudit každého, kdo cítí jakýkoli stud za to, čím zrovna prochází, a nikdo přitom nezná jeho skutečný příběh.“

Body positivity podle celebrit

Selena Gomez je pouze jednou z mnoha celebrit, které se v poslední době v rámci „body positivity“ rozhodly promluvit o své váze. Hnutí body positivity hlásá přijetí vlastního těla, bez ohledu na jeho vzhled nebo váhu. Hnutí reaguje na přehnanou propagaci štíhlosti a hubnutí za každou cenu.

Například zpěvačka Pink se podle webu She knows nechala slyšet, že ačkoliv velmi dbá na zdravou výživu, během svých koncertů klidně zahřeší. „Netluču se do hlavy kvůli každému jídlu. Když mám chuť na chleba, těstoviny nebo hranolky, tak si je dám. Neodolám tvarohovému koláči! Člověk se nemůže pořád kontrolovat.“

Herečka Gina Rodriguez se v rozhovoru pro Shape svěřila, jak její vztah k jídlu a tělu pozměnila Hashimotova nemoc, autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém napadá štítnou žlázu a způsobuje únavu a bolesti svalů.

Místo diety se Rodriguez snaží jíst zdravě a cvičit. „Nemusím se bát, že si dám dort nebo kousek pizzy. Myslím, že pozitivní přístup k tělu je důležitý, protože nás zbavuje spousty starostí a stresu, které kvůli němu denně zažíváme.“

Některé hvězdy se dokonce ani neváží, protože se nechtějí upínat na nějaké číslo na váze. Když herečka Kate Winslet v září 2017 vystoupila v pořadu The Tonight Show, prozradila: „Nevím, kolik vážím. Nevážila jsem se už 12 let. Nejlepší rada. Je to skvělý krok!“

Zdroje: Zdravi.euro.cz, InStyle, Huffpost, She knows, Shape

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz