Doktorka Quinnová snad nestárne. Díky svému životnímu stylu nevypadá na 71 let

Zdroj: Profimedia

Britsko-americká herečka Jane Seymour, která se u nás proslavila především seriálem Doktorka Quinnová, se i v 71 letech udržuje ve skvělé kondici. Podívejte se, čím se herečce podařilo téměř přelstít čas.

Cvičí izometrii

Izometrie je typ cvičení, který zahrnuje kontrakci svalů bez pohybu po dlouhou dobu. Tím se svaly posilují a podporuje se jejich vytrvalost, aniž by se namáhaly nebo poškozovaly.

„Při izometrii izolujete a zapojujete břišní svaly, abyste je posílili. Díky tomu mám opravdu silné břišní svaly a vypadám delší a štíhlejší než dřív,“ řekla dříve pro Lifetime podle portálu The Sun.

Dělá gyrotoniku

Herečka se na Instagramu pochlubila videoklipem, který odhalil, jak 71letá herečka procvičuje břišní svaly, boky a páteř pomocí gyrotonické metody. Tento systém cvičení zahrnuje pohyby jógy, pilates, gymnastiky, plavání, tance a tai-chi.

Podle časopisu Hello se Seymour věnuje pilates už 30 let. Toto cvičení se zaměřuje na zlepšení síly a pružnosti, přičemž se soustředí na jádro těla a případně zlepšuje zdraví kloubů.

Pěstuje si vlastní zeleninu

V rozhovoru pro CNN byla Seymour dotázána, jak se udržuje ve formě. Herečka odpověděla, že se snaží jíst co nejzdravěji tím, že si na zahradě pěstuje vlastní bio zeleninu. Dodala, že chová slepice, takže čerstvá bio vejce jsou pro ni každodenním jídlem.

Seymour také časopisu Women’s Health Magazine řekla, že jí stravu s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny, která se skládá hlavně z kuřecího masa a zeleniny.

Cítí se dobře

Když herečka pózovala pro Playboy ve svých 67 letech, v rozhovoru pro tento časopis řekla: „Cítím se teď mnohem víc sexy, než když jsem byla mladší… Cítím se pohodlně ve své kůži. Nesnažím se nikomu nic dokazovat. Když jste mladší, je to všechno o tom ‚podívejte se na mě‘. Já se nesnažím, aby se na mě někdo díval.“

Zdroj: EatThis, TheSun, Hello!, Playboy, Women’sHealthMagazine, CNN, Instagram Jane Seymour

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz