Díky keto dietě vypadá Halle Berry o dvacet let mladší

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Ve svých 54 letech vypadá Halle Berry lépe než kdy jindy a fanoušci pochopitelně touží zjistit tajemství, které stojí za jejím neuvěřitelným vzhledem. Nejde o magii, ale o zdravou životosprávu a vhodnou dietu. 

Změna stravování kvůli nemoci 

Když bylo Halle 22 let, byla jí diagnostikována cukrovka, v důsledku čehož přešla na keto dietu, což znamenalo, že musela udělat několik velkých změn. 

„Po stanovení diagnózy jako by se přepnul vypínač,“ tlumočí její slova magazín Hello!. „V sázce bylo moje zdraví, takže jsem se na cukr vykašlala. Sladkosti, zákusky a dokonce i přeslazené ovoce šly stranou.“  

Halle se také vyhýbá rafinovaným sacharidům, včetně chleba, rýže a těstovin. Místo bramborové kaše například volí květákovou kaši s máslem a solí.  

K snídani si často dává míchaná vajíčka s paprikou a cibulí a obložená sýrem a k obědu si dává spíše saláty. V souladu se svou keto dietou vynechává běžné víno a nahrazuje ho vínem s nízkým obsahem cukru. 

Dopoledne buduje svaly 

Peter Lee Thomas, dlouholetý trenér Berry, prozradil, co přesně herečka denně konzumuje. Halle Berry nesnídá, ale na začátek dne nezapomíná vypít velkou sklenici vody s vymačkaným citronem. Dále Berry užívá aminokyseliny, které jí pomáhají budovat svaly. 

„V podstatě jde o aminokyseliny, které budují svaly, ne o skutečný zdroj potravy, protože potrava se musí nejprve přeměnit na aminokyseliny, aby se vytvořily svaly,“ řekl Hollywood Life

Berry pak pije kávu s přídavkem jedné až dvou lžic MCT oleje. Přidávání oleje nebo másla do kávy je ve zdravotnictví poměrně kontroverzní – někteří lidé tvrdí, že urychluje spalování tuků, zatímco jiní tvrdí, že je to směšný způsob, jak udělat nápoj mnohem kaloričtější. 

Dbá na dostatek ovoce a zeleniny 

U prvního jídla dne dbá na to, aby do sebe dostala jídlo bohaté na živiny, které pomůže jejímu tělu zotavit se z dopoledního tréninku.  

Obvykle je to steak nebo kuřecí maso se spoustou tmavé listové zeleniny, jako je špenát nebo kapusta, případně si dá dvě nebo tři vejce. 

Během dne Berry svačí ovoce a zeleninu. Oblíbila si syrovou bio zeleninu, jako je celer a plátky okurky. Není překvapením, že vzhledem k tomu, že keto dieta je o konzumaci vysokého obsahu tuků, Berry miluje avokádo. 

K večeři si dopřává jehněčí 

Berry je také fanouškem vývaru z kostí. Vývar pije v každou denní dobu, někdy ráno, někdy odpoledne, někdy před spaním. 

„Má opravdu ráda jehněčí, takže si často dá jehněčí kotletu nebo jí šéfkuchařka udělá opravdu pěkný ketogenní guláš, který bude obsahovat hodně květáku a brokolice a další zeleniny, která je sytá,“ popisuje Thomas dle webu Insider večeři hollywoodské herečky. 

Její šéfkuchařka vynechává fazole, protože fazole obsahují hodně sacharidů, a kvůli cukrovce má mít Halle ve stravě jen velmi malé množství sacharidů. 

Zdroj: insider.com, hollywoodlife.com, hellomagazine.com, purewow.com 

Autor: Dominika Jandorová 

Přidat na Seznam.cz