Dieta podle japonských pravidel: Japonské ženy redukují nadbytečná kila po svém, dodržují jednoduchá pravidla

Zdroj: Shutterstock

Pokud můžeme Japoncům (především ženám) něco závidět, pak je to perfektní figura. Podíváte-li se na většinu japonských žen, uvidíte jednu dokonalou siluetu vedle druhé. Určitě i vás už někdy napadlo, jak je možné, že vypadají tak dobře.

Co za tím vězí? Dodržování několika pravidel, kterými se (nejen) japonské ženy řídí a očividně to funguje skvěle. Co pomáhá na nadbytečná kila?

Opravdu hodně zeleniny

Pokud vás zajímá, co stojí za štíhlou postavou Japonců, odhalíme vám jedno z jejich největších stravovacích tajemství.

Jedí zeleninu. Opravdu hodně zeleniny. Zelenina je nejen extrémně výživná, ale také zdravá, dobře vyvážená a obsahuje malé množství kalorií.

Japonci do svého jídelníčku zařazují čínské zelí, růžičkovou kapustu, brokolici nebo třeba květák. Zeleninu jedí čerstvou, která je nejvýživnější, ale nebrání se ani dalším způsobům přípravy.

Mořské plody

„Ryby jsou pro Japonce základem, jedí je ve velkém množství,“ informuje japantruly.com. Jedí nejen ryby, ale také mořské plody.

Dávají jim přednost před masem, především pak před červeným, které je tučné. Ryby jsou naopak plné omega-3 mastných kyselin, které jsou známé tím, že snižují množství tuku v těle.

Zelený čaj

Pijete zelený čaj? Pokud právě teď kroutíte hlavou, je to škoda. S pitím zeleného čaje byste tedy určitě měli co nejdříve začít.

Japonci pijí litry zeleného čaje, ať už přes den pro dodržení pitného režimu nebo jako součást jídla. Zelený čaj je známý pozitivními účinky na lidské zdraví.

Jedním z nejdůležitějších japonských tipů na hubnutí je pít spoustu čisté vody, ideálně hned po ránu. Pití čisté vody pročistí tělo a má benefity jak pro hubnutí, tak pro zářivější pleť.

Naučte se jíst všímavě

„Všímavé jedení je účinná praxe, která vám může pomoci zbavit se břišního tuku,“ píše ndtv.com. Jak to funguje?

Ujistěte se, že budete jíst své jídlo bez rušivých vlivů, jako je telefon, tablet, televize, noviny nebo kniha. Když jíte, měli byste se soustředit na jídlo.

Všímavé jedení pomůže vašemu tělu vydávat signály sytosti a zabrání přejídání. Vezměte si menší talíře a procvičujte si kontrolu porcí. Jezte, jen když máte hlad.

Zdroj: japantruly.com, ndtv.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz