Dieta baletek: Zaměřují se na bílkoviny a některé potraviny omezují. Jedí dokonce těsně před vystoupením

Zdroj: Shutterstock

Když se řekne dieta baletek, mnoho lidí jako první napadne, že tanečnice kvůli své dokonalé postavě hladoví. Pravdou je ale přesný opak. Baletky toho snědí víc, než by si možná mnozí z vás dovedli představit. Mají ale jasně nastavená pravidla.

Na první pohled jsou možná baletky křehké ženy, ve skutečnosti ale kromě hubené postavy musí mít také sílu.

Potřebují mít pevné svaly, aby zvládly každou figuru předvést dokonale. Na tom, jak se stravují, tak samozřejmě hodně záleží, uvádí Harpes Bazaar.

Bílkoviny jako základ

Dieta baletek je speciální program na 16 dní, během kterého ženy jedí především potraviny bohaté na bílkoviny, ale zcela vynechávají jídla sladká.

V jídelníčku se často objevuje bílé maso, ryby nebo luštěniny, píše Glamour.

Naopak je třeba vyloučit veškeré pečivo, těstoviny, sladkosti, jídla dělaná na oleji, zakázány jsou také knedlíky. Tělo díky tomu čerpá energii z tuku již uloženého v těle.

Výhodou této diety je, že během několika dní můžete velmi výrazně zhubnout. Je ale třeba dávat si pozor na rizika, mezi která patří možný jojo efekt a nedostatek energie.

Jídlo těsně před vystoupením

Aby baletky zvládaly fyzický i psychický nápor na své tělo, často jedí těsně předtím, než jdou na jeviště předvést své umění. Někdy si dávají proteinové tyčinky, jindy třeba celozrnný chléb s tuňákem.

„Důležité je vždy poznat, jak vaše tělo na jídlo zareaguje. Někdo nedokáže s plným žaludkem podat pořádný výkon, a dát si tak může před baletem jen něco menšího,“ vysvětluje hvězda baletu Kristen Segin.

Jídelníček baletek je tak rozhodně složitý a tanečnice na sobě musí hodně pracovat. Neznamená to ale, že by trpěly hlady nebo se nemohly před vystoupením několik dní najíst. Je to přesně obráceně.

Zdroj: Glamour, Harpes Bazaar, The Thirty

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz