Cottage dokáže zasytit, nabízí i zdravotní výhody. Ochutnejte chutné cottage housky

Zdroj: Shutterstock.com

Ať už se snažíte zhubnout, chcete si udržet štíhlou linii, nebo se jen snažíte stravovat zdravě, měli byste si pro sebe vybírat takové suroviny, které obsahují málo kalorií, a přesto vás dokážou zasytit. Jednou z takových potravin je cottage.

Jeho popularita roste nejen ve Spojených státech, ale také tady u nás. A vlastně se ani není čemu divit. Cottage neboli hrudkovitý tvarohový sýr nachází v našich kuchyních mnoho uplatnění. Můžete si z něho připravit například housky – a to jak na slaný, tak na sladký způsob.

Co je vlastně cottage?

Možná patříte k lidem, kteří kolem této suroviny v obchodě bez povšimnutí prochází a vlastně ani netuší, že vůbec existuje. A to je velká škoda, protože cottage vám může nejen po chuťové, ale také po zdravotní stránce mnohé nabídnout.

Cottage je hrudkovitý tvarohový sýr se stopou syrovátky, jehož název pochází z anglického výrazu pro domácí tvarohový sýr, píše web Coopclub Obsahuje nejen vápník, ale i lehce stravitelné bílkoviny. Nutno také zmínit obsah bakterií mléčného kvašení, které jsou známé tím, že pozitivně ovlivňují trávení. Cottage je nízkokalorický, dokáže rychle zahnat hlad a zasytí vás na poměrně dlouhou dobu.

Připravte si sladké housky z cottage

Výhodou cottage je, že ho každý z nás může jíst tak, jak mu nejvíc chutná. Zatímco někdo dává přednost slané variantě, jiný si dá rád cottage nasladko. My pro vás máme recept na sladké bulky z cottage. Zkuste si je doma připravit.

Budete potřebovat: jeden a půl hrníčku cottage, čtyři vajíčka, lžičku cukru, balení prášku do pečiva, jednu lžičku jedlé sody, půl lžíce bílého octa, čtyři hrníčky mouky a přidat můžete i balení vanilkového cukru.

Smíchejte cottage, cukr, vejce a vanilkový cukr. Všechny suroviny společně vyšlehejte s pomocí mixéru. Ve vedlejší misce smíchejte jedlou sodu s octem a následně obě suroviny přidejte do směsi. Mixujte a mezitím přidávejte prášek do pečiva a mouku. Vypracujte těsto, ale nelekejte se, bude lepivé.

Pracovní desku si pomoučete a těsto na ní rozdělte na 24 menších kousků. Z každého kousku těsta poté vytvořte bulku, kterou vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem a potřete vejcem. Vložte do trouby a pečte na 180 °C cca 20 minut, dokud bulky nezačnou krásně zlátnout.

Ochutnejte také slané cottage housky

Samozřejmě vás nemůžeme ochudit o recept na slané cottage housky, které si doma okamžitě zamilujete. Připravte si: hrníček cottage, dvě vajíčka, špetku soli, dva hrníčky mouky, jeden balíček prášku do pečiva a na ozdobu například sezamová semínka.

V misce smíchejte cottage společně s vajíčky a solí. Přidejte prosátou mouku a prášek do pečiva. Vypracujte těsto, ze kterého pomocí mokrých rukou vytvarujte bulky. Ty vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem, a pokud chcete, posypte je sezamovými či jinými semínky. Následně bulky vložte do trouby předehřáté na 180 °C a pečte cca 20 minut, dokud nezačnou zlátnout.

Zdroj: coopclub.cz, renanas.kitchen, momdish.com, niftyrecipe.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz