Co jíst, když vás bolí hlava?

Zdroj: Shutterstock

Asi každý z nás někdy zažil, že ho bolela hlava. Bolest hlavy dokáže být opravdu nepříjemná. Většina z nás takové zdravotní problém automaticky řeší práškem. Jsou ale i jiné možnosti, jak se nepříjemného bolehlavu zbavit.

Možná vás to překvapí, ale bolesti hlavy můžete eliminovat i pomocí určitých potravin. O jaké potraviny jde?

Meloun

Šťavnatý meloun, bez kterého si většina z nás neumí představit léto, spadá vzhledem ke způsobu pěstování mezi zeleninu, ačkoli jej považujeme za ovoce. Obsahuje jen velmi málo kalorií, ale zato opravdu velké množství vody. Věděli jste, že až 92 % melounu tvoří voda?

Dodržovat pitný režim a zajistit tělu dostatek tekutin je důležité nejen kvůli bolestem hlavy, ale pro všechny aspekty zdraví. Konzumace melounu vám pomůže zajistit tělu tekutiny, čímž můžete předejít bolehlavu.

Banán

Po banánech s oblibou sáhneme, když na ně máme zkrátka chuť, ale často i v okamžiku, kdy hledáme rychlý zdroj energie.

Banány jsou podle ředitelky integrativní medicíny ve Wake Forest Baptist Health v severní Karolíně skvělým jídlem pro rychlou obnovu energie. „Raději sáhněte po banánu než po vysoce zpracovaných potravinách, jako je třeba granola nebo tyčinky,“ doporučuje Wynne Brown pro web everydayhealth.com a zároveň dodává, že banány mají i vysoký obsah hořčíku, který může být při bolestech hlavy velmi užitečný.

S kávou je to tak půl na půl

Pokud jde o kávu, na kterou mnoho z nás nedá dopustit, může při bolestech hlavy ulevit, nebo naopak pěkný bolehlav způsobit. Káva obsahuje kofein, který se přidává do některých léků na bolest hlavy. Šálek kávy proto může být rychlým řešením, když vás začne nepříjemně bolet hlava. Nic se ale nemá přehánět.

Jogurt

Hodně lidí trpících migrénou se potýká také s gastrointestinálními příznaky, a to včetně zácpy. Zácpa se může pojit k dehydrataci a ta může přispět k bolestem hlavy.

Proti zácpě se dá bojovat mnoha potravinami a jednou z nich je také jogurt. Kvalitní bílý jogurt obsahuje důležitá probiotika, která mají pozitivní vliv na podporu zdraví střev.

Špenát

Pepek námořník nedal na zelený špenát dopustit a dobře věděl, co dělá. Ačkoli on ho jedl především kvůli síle, vy na něj můžete vsadit, když vás bude bolet hlava.

Špenát totiž obsahuje hořčík, který může v některých případech snížit příznaky migrény, nebo migréně dokonce zabránit. Právě nedostatek hořčíku je jedním z častých důvodů, proč nás bolest hlavy sužuje. Je proto dobré zařadit do jídelníčku dostatek potravin, které tento důležitý prvek obsahují.

Zdroj: everydayhealth.com, dama.cz, sapnamed.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz