Clint Eastwood i ve svých 92 letech dodržuje přísný režim. Následuje ho jeho syn

Zdroj: Shutterstock

Legendární hollywoodský herec Clint Eastwood nejenže hraje ve filmech od roku 1955, ale i ve svých 92 letech nepřestává udivovat diváky svým zdravím a vitalitou. Jaké životní návyky stojí za jeho skvělou kondicí?

Hlídá si, co konzumuje

Eastwood vždycky věděl, jak si udržet fyzickou kondici. Cvičit začal v 19 letech. I o desítky let později si udržel pravidelný cvičební režim a hodně se zaměřil na svůj jídelníček.

Eastwood poskytl v roce 1991 rozhovor časopisu Muscle & Fitness, který je nyní k dispozici online na stránkách Physical Culture Study. V tomto rozhovoru se Eastwoodův tehdejší lékař vyjádřil k jeho stravovacím návykům a cvičebnímu režimu.

„Eastwood drží dietu s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem bílkovin. Dává si také velký pozor na hladinu cholesterolu (jeho otec, člověk holdující masu a bramborám, zemřel v mladém věku na kardiovaskulární onemocnění).“

Legendární herec prohlásil, že jeho jídelníček se skládá z 10 % z nezdravých a z 90 % ze zdravých jídel. Uvedl, že zásadní jsou dobré a zdravé bílkoviny, jako je kuřecí maso a losos, dále brokolice, hodně zeleniny a chřest.

Rady od Clinta

Podle Health Fitness Revolution se Eastwood vyhýbá přidanému cukru, kdykoli může, což mu s největší pravděpodobností pomohlo udržet si tak dobré zdraví i ve svých 92 letech.

„Držte se dál od sacharidů, zejména od bohatých dezertů. Mějte v koupelně váhu. Pořádně si odpočiňte. Snažte se být optimističtí. Jezte ovoce a syrovou zeleninu. Užívejte vitamíny. Vynechejte nápoje s vysokým obsahem cukrů. Vyhýbejte se nadměrnému množství alkoholu,“ říká Eastwood.

Přísný režim zdědil i syn

V rozhovoru pro časopis Men’s Health se syn Scott Eastwood vyjádřil k otcově stravě v době dospívání.

„Můj táta nejí pro potěšení, k snídani si dává lososa a hnědou rýži. Myslím, že jsem na tom stejně. Kdybych si mohl vzít pilulku, která by mi dodala všechny správné živiny, abych se mohl vzdát jídla, udělal bych to.“

Zdroj: Physical Culture Study, Health Fitness Revolution, Men’s Health, Eat This, India Times, Express

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz