Chyby, které děláte při nákupu lednice. Možná i vy máte doma špatný spotřebič

Zdroj: Shutterstock

Při nákupu lednice je potřeba brát v potaz několik faktorů. Většina lidí se často rozhoduje podle ceny, která je pro ně klíčová. Někteří se ohlíží na velikost a další zajímá vzhled. A to je asi tak všechno, co je při výběru nové lednice pro většinu z nás klíčové.

Věřte nebo ne, ale i při nákupu lednice je možné šlápnout vedle. Společně se podíváme na nejčastější chyby, kterých se lidé při pořizování nového spotřebiče dopouští. Kdo ví, možná se mezi nimi najdete.

Neberete v potaz energetickou třídu

Sledovat při nákupu nového spotřebiče jeho energetickou třídu rozhodně není na škodu. Jedině tak si domů nekoupíte tzv. žrouta, jehož provoz nemile překvapí vaši peněženku.

Vyberete špatnou velikost

A tím nemáme na mysli ani tak rozměry lednice jako takové, ale spíše její vnitřní kapacitu. Této chyby se nejčastěji dopouštějí ti, kteří pro nákup nové lednice využijí možnosti online nákupu a do lednice se fyzicky nepodívají.

Každá domácnost má jiné nároky na množství potravin. Proto berte v potaz, kolik toho běžně v lednici skladujete, jestli v ní kromě potravin často uchováváte i krabičky nebo třeba hrnce s uvařeným jídlem a podobně.

Řídíte se pouze značkou

Přiznejme si to upřímně – ať už jde o oblečení nebo třeba spotřebiče, mnoho z nás jde po jedné konkrétní značce. Často máme v hlavě zakořeněno, že jen tahle značka je správná, a ostatním ani nedáme šanci. Přitom se může stát, že jiná značka vám dokáže nabídnout to samé a třeba za lepší cenu.

Zajímá vás jen cena

Opačným případem jsou chvíle, kdy se při nákupu nové lednice neohlížíme nalevo ani napravo jen kvůli ceně. Chceme ten nejlevnější model a nezajímáme se o to, jestli nám nabídne dostatek kapacity, jestli má správnou velikost nebo jestli se svým stylem hodí do naší kuchyně a k dalším spotřebičům, které už máme doma.

Mnoho lidí se často řídí cenou a kolikrát přehlédnou, že je lednice sice na první pohled levnější než další modely stojící okolo, ale má třeba nižší třídu a ve finále je vyjde dráž než prvoplánově dražší lednice, která je ale díky své energetické třídě úspornější na provoz.

Zdroj: housedigest.com, cnet.com, aztecappliance.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz