Bradley Cooper pro roli ve filmu Americký sniper přibral 20 kg svalů. Stál za tím přísný stravovací režim

Zdroj: Profimedia

Americký herec Bradley Cooper je v současné době na vrcholu své herecké kariéry. Sympaťák, jehož jmění se odhaduje na 100 milionů dolarů, jde z jedné role do druhé.

Role ve filmu Americký sniper (2014)

Ve svém vzhledu dokonale zúročil irské a italské geny, které má po předcích, a štíhlé šlachovité tělo si bez velkých problémů udržuje i ve svých 47 letech. S výškou 185 centimetrů je stvořený pro role sympatických a akčních hrdinů.

Když však přišla před časem nabídka na roli Chrise Kylea ve filmu Americký sniper, herec potřeboval svou postavu přizpůsobit skutečnému Chrisovi. To znamenalo v krátké době nabrat 20 kg svalů. A Bradley se k tomu postavil čelem.

Kyle zemřel 2. února 2013 po útoku válečného veterána s psychickými problémy. V armádě byl od roku 1999 deset let, během kterých se stal se 160 potvrzenými zásahy na cíl doslova odstřelovačskou legendou.

A Bradley se musel tomuto elitnímu ostřelovači Navy SEALs co nejvíce fyzicky podobat. Podle samotného herce potřeboval postavu medvěda.

Cvičení a přísný stravovací režim

Cooper si přizval na pomoc trenéra a s jeho pomocí musel za 10 týdnů výrazně změnit svou stavbu těla. To obnášelo 2x denně trénink. Časně zrána si cvičením zpevňoval tělo a odpoledne dřel na budování svalů. Přestože to bylo náročné cvičení, mnohem horší byla druhá část přípravy. Tou bylo kalorické jídlo.

Jak uvádí businessinsider.com, Bradley se k tomu vyjádřil: „Byl to pro mé tělo skutečný šok. Sníst pizzu nebo koláč, to je jedna věc. Když do těla hrnete 6000 kalorií denně, rychle stárnete.“

Bradley tak musel jíst prakticky každou hodinu. Rozhodl se totiž pro přirozený proces, bez hormonů a steroidů.

Deset týdnů tak prakticky trávil s trenérem, který měl za úkol dohlížet na jeho přísun pořádných porcí jídla a pravidelné cvičení, které asi s neustále plným žaludkem nebylo jednoduché.

Jako správný profesionál také z dostupných materiálů sledoval pohyby skutečného Chrise a s hlasovým koučem trénoval mluvu. Se zbraní mu pomáhal skutečný odstřelovač Navy SEALs, který sloužil se zesnulým vojákem.

Odměnou byl úspěch filmu

Složitá a hodně náročná příprava se určitě vyplatila. Film, který režíroval úspěšný herec a režisér Clint Eastwood, se stal nejvýdělečnějším válečným filmem a sesadil z trůnu tehdejšího rekordmana, film Zachraňte vojína Ryana (1998). V kinech vydělal přes 154 milionů dolarů a jednu ze šesti nominací na Oscara získal v kategorii nejlepší herec v hlavní roli i Bradley Cooper.

Své pracně vybudované „medvědí“ postavy si ovšem dlouho neužil. Čekala ho další role, kde musel být opět sám sebou, a tak už při předávání filmových cen Oscar se předvedl v původní kondici. Vypadá to, že pro někoho je hubnutí opravdu snadné.

Zdroj: businessinsider.com, celebritynetworth.com
Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz