Známý český šéfkuchař Jaroslav Sapík překonal zdravotní problémy. Zapříčinila je autonehoda

Zdroj: Nextfoto

Šéfkuchař Jaroslav Sapík letos oslavil své sedmdesátiny. A že to byla pořádná oslava. Přitom ještě před rokem měl takové zdravotní problémy, že musel pod kudlu.

Nejznámější český šéfkuchař uspořádal velkolepou oslavu ve své slavné restauraci v Klokočné. Po vážných zdravotních problémech s kolenem přiznal, že bez své rodiny by tady už nebyl.

Bude muset rozšířit knihovnu

Na oslavě také stihl pokřtít svou novou knihu ze svého života. Jmenuje se Sapíkův svět a rozhodně není první v jeho knihovně. A snad ani poslední.

Ke svým kulatinám dostal i další knihy, zejména z období, které miluje, a to z dob Rakouska-Uherska. Kromě dalších publikací o myslivosti, která je rovněž jeho vášní, dostal také exkluzivní autobiografii Karla Gotta Má cesta za štěstím, kterou si velmi přál.

Poblahopřát přišli kamarádi i známé osobnosti

Jelikož se oslava konala za velkého horka, měl hostitel obavy, že nikdo nepřijde. To se však nestalo, v restauraci i na zahradě se sešlo kolem 150 hostů.

Mezi nimi nechyběl například ani kolega z branže, známý kuchař Jiří Babica. Ten se na Sapíkově oslavě velmi dobře bavil. Kromě něj dorazili i Sapíkovi známí a kamarádi nejen z kuchařského, ale i uměleckého a politického odvětví.

Dorazil dokonce i ruský velvyslanec či největší ikona novodobých komunistů Vojtěch Filip, který si nyní užívá důchodu. Jak pověděl sám oslavenec, nemá s tím problém, pokud se jedná o slušného člověka.

Zdravotní problémy zapříčinila autonehoda

Kdo by řekl, že přitom ještě před rokem Sapík doslova trpěl problémy s kolenem, které vyústily v nutnou operaci. Měl strach, aby se vůbec probudil.

Bolel ho každý krok. Koleno měl zdevastované, když se stal účastníkem dopravní nehody. Stalo se tak přímo před jeho domem v Klokočné, narazilo do něj auto a noha mu vrazila do palubní desky.

Několik měsíců nemohl vůbec chodit, k nutným přesunům používal hůlku. Před plánovanou operací ještě stihl manželce vyměnit kuchyňské přístroje za nové, údajně kdyby se už z narkózy neprobudil.

Rozhodně nepatří do starého železa

Vše nakonec ale dopadlo dobře a Sapík, který vaří pro slavné osobnosti, se může svému řemeslu věnovat i nadále. Ačkoli má v plánu předat rodinný podnik synu Pavlovi, i nadále má pracovní plány.

Sám tvrdí, že nemá v lásce nářek starších lidí, proto má radši mladší lidi. Po překonání zdravotních problémů se chce bavit, užívat si a rozhodně nečekat na smrt.

Zdroj: blesk.cz, ahaonline.cz, expres.cz, super.cz, tv.blesk.cz

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz