Zapomeňte na drahé energy tyčinky z obchodu. Ty domácí vyjdou levněji a na jejich přípravu vám stačí jen 3 suroviny

Zdroj: Shutterstock

Také tu a tam s chutí sáhnete po energetické tyčince? Nejčastěji je volíme jako rychlou a vydatnou svačinku, která nám dokáže zajistit dostatek energie.

Energy tyčinky jsou k dostání v obchodech. Nejen ve specializovaných prodejnách, ale natrefíte na ně i v kterémkoli supermarketu, dokonce i v drogerii. Nepříjemně vás ale může překvapit jejich cena, která nemusí být zrovna nízká. Přestaňte utrácet a naučte se připravovat si domácí energetické tyčinky.

Datlové tyčinky s ořechy

Máte rádi jednoduché a zároveň chutné recepty? Pak si podle webu Kirbie’s Cravings připravte dokonalé datlové tyčinky. Na jejich přípravu potřebujete jen 3 suroviny.

Které to jsou? Datle, sušené ovoce a ořechy. Použít můžete jakékoli ořechy chcete – mandle, pekanové ořechy nebo třeba kešu. Co se sušeného ovoce týče, i zde máte poměrně volnou ruku. Nabízí se meruňky, brusinky nebo třeba švestky.

Datle rozmixujte, poté je smíchejte s pokrájeným ovocem a nadrcenými ořechy. Vše promíchejte, vytvořte na plechu placku a nechte ztuhnout do druhého dne. Pak nakrájejte.

Nepečené chia tyčinky

Chia semínka jsou zdravá, obsahují pro tělo důležité látky a rozhodně by v našem jídelníčku neměla chybět. Podle webu Power Hungry z nich lze připravit chutné nepečené energy tyčinky.

Jak na to? Potřebujete datle, sušené ovoce a chia semínka. Všechny suroviny rozmixujte, aby se krásně spojily. Na plechu s pečicím papírem opět vytvarujte placku, kterou nechte ztuhnout. Následně pokrájejte na menší kousky/tyčinky.

Brusinkové tyčinky

Web The Kitchn doporučuje brusinkové energy tyčinky. I v tomto případě si vystačíte jen s trojicí surovin – datlemi, mandlemi a chia semínky.

Výroba je opět snadná. Všechny suroviny rozmixujte, vytvoříte tak hutnou směs, kterou vytvarujte do tvaru tyčinek a nechte ztuhnout.

Zdroj: powerhungry.com, kirbiecravings.com, letsdishrecipes.com, thekitchn.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz