Vyzkoušejte tipy pro krásu od Terezy Maxové

Maxova
Zdroj: Profimedia

Bývalá modelka Tereza Maxová dobyla svět. Zatímco jsou magazíny plné hvězdiček, které se považují za celebrity, ona opravdu celebritou je a dokázala se prosadit v době, kdy to nebylo vůbec snadné.

I jako padesátnice dostává pracovní nabídky

Navíc se v modelingu dokázala udržet neuvěřitelně dlouhou dobu a i jako padesátnice se stále dokáže uplatnit. Sympatické na ní je, že dokázala hvězdnou kariéru spojit i s mateřstvím a je dokonce trojnásobnou matkou.

Tereza se ráda podělí o svůj recept na krásu a kdo by čekal, že navštěvuje kliniky plastické chirurgie a používá nejdražší kosmetické značky, bude překvapený.

Sport je přirozenou součástí jejího života

Tereza vsadila na přirozenost a jak je vidět, žena může být hezká i ve středním věku a nemusí to být „drahá údržba“. Vsadila na sport a vybrala si formu, kterou má ráda. Nejraději má procházky v lese a u moře. 14 kilometrů pro ni není nic nedosažitelného. Věnuje se také pilates, zkouší různé druhy jógy a také barre class, což je hodně zpomalený balet. Velice ráda tančí, plave a v zimě jezdí lyžovat.

Sport nebere jen jako možnost, jak si udržet fyzickou kondici a optimální tělesnou hmotnost. Je to pro ni způsob, jak si pročistit hlavu. Péči o tělo spojuje s péčí o duši a už dlouho se věnuje meditaci.

Vzhled považuje za odraz duševní pohody

I v pokročilém věku se stala tváří jedné české kosmetické značky a samozřejmě profese, kterou celý život dělala, ji naučila starat se o pleť. Nebrání se tomu používat značku, kterou propaguje a jako základ bere dobře se odlíčit a pleť hydratovat. Jak ale jedním dechem dodává, i psychická pohoda se na vzhledu odráží a rozhodně je pleť odrazem toho, zda je člověk vyrovnaný, spokojený a odpočinutý.

Věnovat se i sobě považuje za velice přínosné a ani ona nemá recept na věčné štěstí. Proto si každý šťastný okamžik dokáže vychutnat, aby načerpala sílu na období, kdy jí život přinese různá úskalí.

Kromě pobytu na čerstvém vzduchu relaxuje u starých českých filmů a má ráda dobré červené víno. A když není nikdo, kdo by ji pochválil, umí to i sama:

„Jo, já jsem žena středního věku a vypadám dobře.“

Rodačka z Pardubic už dávno pochopila, že když dělá něco, co ji naplňuje, cítí se dobře a přináší jí to potěšení a radost. Pro ni tuto radost představuje práce v nadaci, které se věnuje už přes dvacet let a vlastním úsilím umožnila řadě dětí, které neměly dobrý start do života, aby si uskutečnily své sny.

Diet už si vyzkoušela dost, jí vše, na co má chuť

Tereza už není dietářka a svůj jídelníček si vytváří podle toho, na co má chuť. Nenechává se ovlivnit módními dietami a své stravování nestaví na odříkání. Během své kariéry si celou řadu diet vyzkoušela, ale jak říká, šťastnou ji neudělaly. Ve svém věku je ráda, že už se trápit nemusí, ale nechce lhát o tom, že jí nezáleží na tom, jak vypadá a jak se cítí. Protože v druhém manželství měla děti později, chce hlavně kvůli nim být zdravá a v kondici, aby si je co nejdéle užila.

Osobní styl považuje za velice důležitý a neřeší, co si o ní myslí okolí. Důležité je, že se cítí dobře. Po zkušenostech v modelingu vsadila na jednoduchost a je zastánkyní hesla, že v jednoduchosti je krása.

Zdroj: Dáma.cz, Super

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz