Veronika Freimanová snad nestárne: Její elixír mládí zahrnuje změnu myšlení a žádný tavený sýr

Zdroj: Nextfoto

Kdo by to byl řekl, že sympatické herečce Veronice Freimanové je již neuvěřitelných 67 let! Jaký je její tajný recept na mladistvý vzhled, energii i vitalitu, kterou by jí mohly závidět i mladší ročníky?

Česká herečka snad nestárne, i navzdory vyššímu věku je stále půvabná. Nikdo by nehádal, že za tři roky oslaví sedmdesátiny. Sama však tvrdí, že pro to zase nedělá tolik, jak si mnozí myslí.

Dobré geny po babičce

Velkou roli v tom, jak vypadá, přisuzuje dobrým genům. Vždyť její babička si udržovala vitalitu až do své smrti, dožila se neuvěřitelných 104 let. „Možná by žila ještě déle, ale život už ji nebavil. Vzpomínám, jak se rozčilovala, když jí někdo po stovce přál k narozeninám ještě jednou tolik,“ zavzpomínala herečka na webu zeny.iprima.cz.

Veronika nevěnuje svému zevnějšku bůhví jakou péči, spíš si občas nárazově dopřeje nějakou tu zkrášlovací proceduru, nebo si zajde ke kadeřnici. Nikdy nepodstoupila žádnou plastiku, i když je za sebe nijak neodsuzuje.

Stravovala se nezdravě, odneslo to její zažívání

Co se týče její postavy a stravování, herečka ráda mlsá a v jídle se nijak neomezuje. Přebytečné kalorie spaluje s kamarádkami, když si jdou spolu příležitostně zacvičit. „Mám takový úžasný organismus, který mi přesně řekne, co nesmím. Okamžitě vypne, jakmile sáhnu po něčem nezdravém,“ prozradila herečka pro zeny.iprima.cz.

Veronika Freimanová se přitom kdysi, stejně jako většina lidí s hereckou profesí, stravovala nezdravě a nepravidelně. Díky tomu trpěla dlouhé roky špatným zažíváním.

To byl důvod, proč vyhledala poradenství Lady Noskové. Nechtěla však pomocí nějakých diet shazovat kilogramy, chtěla jen změnu jídelníčku, díky kterému by se cítila v pohodě, zdravá a plná elánu.

Zdravé svačinky má stále po ruce

Teď už se herečka nespoléhá jen na catering na place, ale bere si s sebou na natáčení například ovesné kaše či zdravé tyčinky, které má vždy po ruce, když má hlad nebo jí zrovna oběd nevyhovuje. Samozřejmě se jich striktně nedrží, ale za tuhle možnost volby Ladu chválí.

Nutriční terapeutka, se kterou se znají již deset let, jí pomohla hlavně se změnou myšlení. Naučila Veroniku, že některé špatné věci se dají v jídelníčku jednoduše nahradit těmi zdravými.

V rozhovoru pro Lifee.cz se herečka pochlubila, že díky této změně dokázala shodit sedm kilogramů. Zásadní pro ni přitom bylo vzdát se taveného sýra, jehož konzumace jejímu zažívání opravdu nesvědčila.

Teď už ví, co smí jíst, a co ne

Teď už ví, co si může, ale i nemůže dopřát, co vadí jejímu zažívání, které roky trpělo špatným stravováním. Naštěstí však netrpí žádnou alergií nebo intolerancí a dobrý oběd ráda zakončí nějakou sladkou tečkou, třeba hořkou čokoládou.

Snaží se nakupovat už jen kvalitní potraviny, již zmíněný tavený sýr nahradila žervé a tvarohem a při nákupu surovin se snaží více přemýšlet, a nekupovat žádné prefabrikáty.

Dnes patří Veronika mezi spokojené klienty Lady Noskové, nechyběla proto ani na křtu její nové kuchařky s názvem vyLaděno na talíři. Dokonce se pustila do vaření podle receptů z její knihy pro celou svou rodinu.

Zdroj: zeny.iprima.cz, sedmicka.tyden.cz, lifee.cz

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz