Vánoční trhy na Staroměstské náměstí: poradíme vám, co zde ochutnat

Staroměstské náměstí

Chystáte se letos strávit alespoň jeden den na vánočních trzích na Staroměstském náměstí? V tom případě zbystřete, neboť na následujících řádcích zjistíte, co zde budete moci ochutnat a za kolik.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v roce 2018

Ačkoli má stavění vánočních stromů v ulicích Prahy dlouholetou historii, která sahá již do počátku 19. století, na Staroměstském náměstí se první strom objevil „až“ v roce 1936. Na tomto místě se přitom již drahně let konají rovněž vánoční trhy, které se oblíbili nejen samotní Pražané, ale také návštěvníci z dalších měst České republiky. Vánoční trhy na Staroměstském náměstí totiž patří k vyhlášeným v celé střední Evropě.

V letošním roce se budou konat od 1. prosince 2018 do 6. ledna 2019 a ponesou se v duchu tradice. Děti i dospělí si tak budou moci během pěti týdnů užít tu pravou vánoční atmosféru, ke které nepatří pouze stromek či jesličky, ale na návštěvníky rovněž čeká bohatý program. Ve stáncích si navíc mohou zakoupit mnoho výrobků, které k Vánocům neodmyslitelně patří a navíc tu budou moci pořídit i dárky pod stromeček.

Co letos ochutnat na vánočních trzích na Staroměstském náměstí?

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně co by to bylo za svátky, kdyby nebyly spojeny s dobrým jídlem. Ve stáncích tak dopomohou vytvořit tu pravou atmosféru tradiční vánoční pokrmy. Rozhodně doporučujeme ochutnat vánoční cukroví, které tu seženete v obrovském množství variant. Můžete tu tedy načerpat inspiraci a sami si následně doma upéct nějaké nové pamlsky, které provoní váš domov s blížícím se příchodem Ježíška.

K Vánocům samozřejmě patří i vánočka a perníčky, tedy sladké pečivo, které bude opět na „Staromáku“ k dispozici v různých variacích. Z toho je zřejmé, že si na své přijdou i děti a na vánoční trhy můžete vyrazit s celou rodinou. Vynikající laskominou jsou navíc i pečené kaštany či pražené mandle. Pokud jste je tedy doposud nezkusili, možná je v letošním roce ideální čas na změnu.

Stánky v průběhu staroměstských vánočních trhů nabízejí také spoustu dalších dobrot. K nejoblíbenějším patří polévky, langoše, trdelníky či bramboráky, ale samozřejmě i špízy a klobásy, které ocení především milovníci masa. V předešlých letech šly ochutnat i různé speciality, jež sice s českými Vánocemi tak úplně nesouvisí, ale určitě stojí za vyzkoušení. Takové tradiční gratinované šneky, ústřice či krevety na másle a česneku asi nekonzumujete každý den.

Dospělí si navíc mohou dát i výborný „svařák“, jenž patří k neodmyslitelným pomocníkům v boji proti zimě, která zalézá za nehty. Pokud vám ovšem svařené víno nejede, možná dáte přednost punči, grogu anebo horké medovině. A děti? Ani ty nemusí mrznout, neboť mohou spojit příjemné s užitečným kupříkladu díky horké čokoládě.

Kolik za vánoční dobroty na Staroměstském náměstí zaplatíte?

Tato otázka se přímo nabízí. A musíme podotknout, že nejlevnější to nebude. V předešlých letech zaplatili návštěvníci kupříkladu za klobásu v rohlíku 80 Kč, přičemž za stejnou cenu si šlo dát i 0,2 l horké medoviny. Na druhou stranu jsou vánoční trhy na Staroměstském náměstí jen jednou do roka, i když po dobu pěti týdnů, takže váš rodinný rozpočet s největší pravděpodobností nezruinují.

Přidat na Seznam.cz