Tento film Johnnyho Deppa byste si nikdy neměli pouštět na lačný žaludek

Zdroj: Profimedia

Někdy člověk sedí u televize, dívá se na pořad o vaření, nebo třeba jenom na reklamy s jídlem, a dostane takovou chuť na něco dobrého, že se musí zvednout a něco si dát. Stává se vám to také? Je to přirozené.

Podle Smithsonian Magazine před několika lety Cornell University provedla studii, která dospěla k závěru, že sledování kuchařských pořadů vás může přimět dokonce se zvednout a jít si něco dobrého koupit, pokud doma zrovna nic nemáte.

Podle výzkumné pracovnice Cary Howie vás něco podobného čeká u jednoho z filmů s Johnnym Deppem v hlavní roli. Pokud jste ho ještě neviděli, určitě se najezte, než si ho pustíte.

Čokoláda

Název filmu z roku 2000 má jen jedno slovo, už to ale jasně popisuje, o co v něm jde. Zní sladce, aniž byste ještě tušili, jaký žánr vás vůbec bude čekat. Čokoláda je snímek, ve kterém si kromě Deppa zahráli Juliette Binoche, Alfred Molina, Carrie-Anne Moss nebo Judi Dench.

Ve filmu je Depp toulavým cikánem a spřátelí se se ženou, která se s dcerou přestěhovala do malého městečka ve Francii, aby se živila výrobou čokolády. Už tento základ v mnoha lidech vyvolá chuť na čokoládu.

Jakmile ale uvidíte prostředí, ve kterém se film odehrává, neodoláte a budete si muset k filmu něco sladkého dát. Mnoho lidí podle výzkumů dokonce tvrdí, že pokud se před sledováním filmu nenajedí, nikdy ho bez konzumace jídla do konce nevydrží.

A to dokonce i poté, co ho sledují opakovaně. Kromě sladkého potěšení je totiž snímek skvělým filmem pro milovníky romantických drama filmů, a hlavně pro milovníky Johnnyho Deppa.

On sám čokoládu nemá rád

Možná si říkáte, jak může někdo přežít hraní v takovém prostředí a vyjít z toho psychicky zdravý. Myslíte si, že měl Depp každých pět minut pauzu na to, aby se zakousl do tabulky čokolády?

Spousta přátel Johnnyho Deppa mu prý původně záviděla a myslela si, že se musí při natáčení cítit jako v sedmém nebi. Patříte i vy k těm, kteří mají takový pocit a kteří považují Deppa za šťastlivce?

Mýlíte se. Herec sám totiž několikrát v médiích přiznal, že vlastně čokoládu rád nemá a cokoli s její příchutí si dá jenom výjimečně. I když je to pro mnohé možná překvapením, každý jsme zkrátka nějaký.

Falešná čokoláda

Herečka Juliette Binoche sice čokoládu ráda má, ale ani ona neměla při natáčení žádné velké problémy. Prozradila totiž, že to, co se na obrazovce jeví jako čokoláda, ve skutečnosti úplně čokoláda nebyla.

„Abych pravdu řekla, v obchodě byla falešná čokoláda. Kvůli všem těm světlům by pravá čokoláda v tom horku nemohla obstát,“ vysvětlila. „Ačkoli v některých scénách se použila skutečná, bylo jich jen pár,“ dodala.

I když tohle fanoušci tuší, přesto se jim při pohledu na film sbíhají sliny. Podle vědců je to stejná reakce těla, jako například při hororech, kdy víme, že je krev falešná, ale stejně se nám při pohledu na ni dělá špatně.

Zdroj: hollywoodreporter.com, flipboard.com, mashed.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz