Svatební dort Elvise Presleyho stál víc než auto

Zdroj: Profimedia

Mnohé celebrity se proslavily životem v luxusu a v novinách se kolem nich často točily informace o tom, za co a kolik utratily. Někdo si může dovolit dát velké peníze i za to, co by mohl pořídit levně. Příběh svatebního dortu Elvise Presleyho je jedním z těchto případů.

Presleymu se přezdívalo Král rock and rollu. Americký zpěvák a herec zemřel sice v roce 1977, dodnes jsou ale jeho hity slavné po celém světě, stejně tak i jeho typické taneční kroky. Byl to jednoznačně velikán, který si žil finančně velmi slušně.

Jeho život v luxusu a v mediálním prostředí ho nakonec pravděpodobně dohnal k drogám. Mnozí dodnes věří, že zemřel na předávkování, nalezen byl ve svém bytě ve svých teprve dvaačtyřiceti letech.

Peníze využíval i na dobré účely

Ještě předtím, než Král propadl drogám, využíval peníze k nezištným účelům. Přispíval na dobré věci, a dokonce pomáhal svým rodičům, aby se jim dobře dařilo. Sice využil mnoho peněz na své extravagantní kostýmy, ale nikdy nezapomněl na potřeby jiných.

Lidé ho proto milovali, a když si jednou za čas dopřál nějaký ten luxus, nikdo mu to neměl za zlé. Peněz měl tolik, že si to mohl dovolit a zároveň nepůsobit jako hamižný a sobecký člověk.

Svatba ve stylu luxusu

1. května roku 1967 se tehdy dvaatřicetiletý Presley oženil s jednadvacetiletou Priscillou Ann Beaulieu. Svatba probíhala v hotelu Aladdin v Las Vegas. Od samého začátku bylo jasné, že bude velmi luxusní.

Samotné pronajmutí místa bylo velmi drahé, z výzdoby sálal luxus a hosté na sobě měli jen to nejlepší oblečení. Vrcholem byl svatební dort, který překvapil snad úplně všechny.

I ti, kteří Elvise dobře znali a předpokládali, že bude jeho svatba ve velkém stylu, si nedokázali představit, kolik je zpěvák ochotný dát za něco, co nakonec skončí v žaludku hostů.

V ceně auta

Za obrovský dort tehdy zaplatil 3 200 dolarů. Dnes by měl takový dort hodnotu 22 000 dolarů. Což je v přepočtu na české koruny okolo 475 000.

V tehdejší době to byla cena jednoho z nejdražších aut, které se dalo sehnat. Podle šéfkuchaře Denise Martiga, zaměstnaného v té době u Aladdina, nebyl dort ničím extravagantním. Pouze jeho velikost byla nadměrná.

Podle časopisu Memphis to byl šestistupňový žlutý piškot, mezi každou vrstvou byla meruňková marmeláda a bavorský krém s příchutí brandy. Mistrovské dílo bylo doplněno fondánem taktéž s brandy.

Kromě tohoto dortu si hosté na svatbě Elvise Presleyho mohli vychutnat také občerstvení ve stylu švédského stolu, který byl připraven z jídel v hodnotě 10 000 dolarů. Z akce tak hladový neodešel nikdo.

Ať už měli hosté chuť na slané, sladké, nebo na nějaký luxus ve formě cizokrajných jídel, myšleno bylo na vše. Jednalo se zkrátka o svatbu ve velkém stylu, na kterou se ještě dlouhé roky vzpomínalo.

Zdroj: mashed.com, outsider.com, newsbreak.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz