Stravování první dámy USA: Jill Biden má ráda vyváženost, ke svačině miluje mandle

Zdroj: Shutterstock

První dáma USA Jill Biden má doktorát z pedagogiky a stále pracuje jako profesorka angličtiny na komunitní vysoké škole. Není jen první dámou a učitelkou, ale také milující matkou a manželkou. V pozici první dámy je Jill Biden neustále v hledáčku veřejnosti.

V soukromí je to velmi milá a vřelá žena, která se svědomitě stará o svou rodinu a upřednostňuje své zdraví – i co se týče skladby jejího jídelníčku. Jak se stravuje první dáma USA?

V jídle má ráda vyváženost

Co se stravy týče, Jill Biden ve svém jídelníčku vyžaduje rozmanitost a vyváženost. Věří, že byste neměli upírat sobě ani svým dětem nic, pokud jde o udržení vyvážené stravy, jak píše web thelist.com.

Jinými slovy to znamená, že si Jill neupírá žádnou skupinu potravin a snaží se svému tělu dopřát od všeho něco, aby nemělo důvod strádat a nic mu nechybělo.

Na cestách si ke svačině dává mandle

Je logické, že život manželky politika, milující matky a pedagoga na plný úvazek přichází s poměrně vysokými nároky na čas.

Jill Biden je častokrát na cestách, kde ale nezůstává o hladu. Pokud jde o rychlé svačinky během dne, které jí dokážou dodat energii, nejraději sáhne po hrstce mandlí.

Po ránu společná káva

Jill Biden a její manžel, stejně jako miliony lidí po celém světě, začínají svůj den šálkem kávy. Vychutnávají si ho společně ještě před tím, než začne jejich pracovní koloběh.

Káva obsahuje kofein – stimulant, který může poskytnout zvýšení energie a zlepšení nálady, jak vysvětluje web healthdigest.com. Právě to je ten důvod, proč si bez kávy po ránu svůj den neumí představit drtivá většina lidí.

Neodepře si hranolky

I když je první dáma USA známá tím, že ve stravě dbá na vyváženost a preferuje zdravé potraviny, čas od času sama sobě nezakazuje zhřešit.

Jestli je nějaká nezdravá dobrota, které Jill Biden nedokáže říci ne, pak jsou to jednoznačně hranolky. Nejí je sice pořád, ale tu a tam si na nich dokáže bez výčitek pochutnat.

Zdroj: thelist.com, healthdigest.com, today.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz