Stravování krále Karla III. je pod drobnohledem. Musí dodržovat pravidla i při pití alkoholu

Král Karel III
Zdroj: Peter Rhys Williams / Shutterstock

Život krále Karla III. není pro veřejnost tajemstvím, protože je celý svůj život pod drobnohledem médií. Vzhledem k jeho životnímu stylu, před i po svatbě se zesnulou princeznou Dianou, není mnoho věcí, co by o něm svět nevěděl.

Král pod drobnohledem

Přesto je jako nový anglický král pod drobnohledem mnohem více a lidé se zajímají i o všední aspekty jeho života. Zájem je také o jeho stravovací návyky. Kupříkladu je známo, že při každé snídani vyžaduje na stole dvě švestky, ale sní jen jednu.

Vášeň pro zdravé potraviny

O Karlovi III. se ví, že je velkým propagátorem zdravého zemědělství, a tak má ovoce a zeleninu z královských zahrad. Má také svou biofarmu a na stole vyžaduje jen jídlo z vlastních zdrojů.

Stejně jako celá řada slavných lidí, i on má každý den k snídani to samé. Dává přednost klíčkům a různým cereáliím a jeho starší syn si z něj dělal legraci, že jeho stůl vypadá spíše jako zobání pro ptáky. Dopřeje si také vejce, ale to musí být vařeno přesně 4 minuty.

Pokud král Karel III. cestuje, má vždy po ruce svůj svačinkový box, ve kterém je šest druhů medu a vlastní bioprodukty.

Stravování krále Karla III. je pod drobnohledem. Musí dodržovat pravidla i při pití alkoholu
Král Karel III., Zdroj: Mircea Rosca / Shutterstock

Snižování vlastní uhlíkové stopy

Poté, co se Charles stal králem, se začalo spekulovat, zda bude i nadále propagovat zdravé potraviny a udržitelné hospodaření. Touto tematikou se zabývá celý život a rozhodně bude pokračovat. Jako vzor se rozhodl dva dny v týdnu nejíst maso, aby snížil svou uhlíkovou stopu.

Snaží se také konzumovat jídlo pocházející především z vlastní ekologické farmy, kterou má od roku 1985. Ze stejného důvodu také jeden den v týdnu nejí sýr, který má rád hlavně teplý. Je také pověstný tím, že většinou neobědvá.

Král Karel III. je také vášnivým houbařem. Mezi jeho nejoblíbenější pokrmy patří rizoto z letních hub a z jehněčího.

Královská rodina smí pít denně

Zatímco má britská královská rodina mnoho pokynů ohledně jídla a pití, nic nebrání jejím členům vychutnávat si alkoholické nápoje, a to i denně. Rodina má dlouhou tradici ve víně, pivu a likérech. Přestože zemřela již v roce 2002, pověst královny matky jako oddané pijačky žije dál.

A i když si členové královské rodiny mohou vychutnat víno, žádný z nich si nemůže jen tak jednoduše vzít sklenku Chardonnay a vypít ji.

Naopak, královská rodina podléhá zvláštní etiketě pití vína. Členové královské rodiny musí vždy držet své sklenice na víno za stopku.

Svá pravidla má král i pro pití v zahraničí

Když Charles a Camilla cestují, musí si občas zabalit svůj vlastní alkohol. V některých zemích nesmí z bezpečnostních důvodů pít nabízený alkohol.

Zásobárnu alkoholu hlídá vyškolený personál. Pro krále je to nejčastěji gin s tonikem a pro jeho choť červené víno. Členové královské rodiny nemohou přijímat žádné jídlo nebo pití zdarma od nikoho, koho neznají.

Zdroj: Mashed, The List

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz