Špatné kombinace jídel, kterým byste se měli vyhýbat

Zdroj: Shutterstock

Míchání potravin je běžnou praxí. Jíte ovoce s jogurtem nebo sýr se zeleninou a masem. Tyto kombinace jsou oblíbené, ale dle India.com existují určité kombinace potravin, kterým byste se měli vyhnout, protože jsou zdraví škodlivé.

Rizika nevhodných kombinací

Obvykle kombinujete dvě nebo více potravin, abyste získali výživné látky a připravili si chutný pokrm. Existují však potraviny, které by se měly jíst odděleně, protože doba potřebná k jejich strávení a podmínky nutné pro jejich trávení jsou odlišné.

Špatné kombinace potravin mohou vést k bolestem žaludku, nadýmání, únavě, plynatosti a nepříjemným pocitům. Pokud budete v konzumaci nesprávných kombinací potravin pokračovat dlouhodobě, může to mít za následek vyrážky, chronické zažívací problémy a zápach z úst.

Dvě potraviny s vysokým obsahem bílkovin

Vejce a slanina jsou oblíbené snídaňové potraviny, ale je vhodné se této kombinaci vyhnout. Tyto dvě potraviny mají vysoký obsah bílkovin a jejich trávení bude trvat delší dobu. Nejprve byste měli sníst lehké bílkoviny a teprve potom maso.

Citrusové plody a mléko

Mléko se tráví déle, a když si dáte dohromady mléko a citron nebo jakýkoli citrusový plod, mléko se srazí. To může vést k plynatosti. Někteří lidé mají také intoleranci laktózy, což znamená, že nejsou schopni strávit laktózu obsaženou v mléce.

Mléko a banán

Kombinace mléka a banánu je těžká a její trávení trvá dlouho. Během trávení jídla budete pociťovat únavu. Pokud rádi pijete banánovo-mléčné koktejly, přidejte do nich špetku skořice nebo muškátového oříšku v prášku, který podpoří trávení.

Ovoce k jídlu

Ovoce je pro vaše břicho snadno stravitelné, ale vaše jídlo může vyžadovat více času. Než se tedy jídlo stráví, zadrží se i ovoce a začne kvasit. Snažte se vyhnout konzumaci ovoce s jídlem nebo bezprostředně po jídle.

Sýrové jídlo se studeným nápojem

Kdo by neměl rád pizzu s kolou? Jakkoli lákavě to zní, tato kombinace není pro vaše zdraví dobrá. Měli byste se vyhnout pití studeného nápoje se sýrovým jídlem, protože tato kombinace může vést k obtížnému vstřebávání. Může způsobit nepříjemné pocity a bolesti žaludku.

Zdroj: india.com

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz