Smažené okurkové chipsy vás mile překvapí jednoduchou přípravou a zajímavou chutí

Zdroj: Shutterstock

Pokud rádi mlsáte, ale už se vám omrzely dostupné chipsy z obchodu, je na čase zkusit něco nového. Možná by vás to nenapadlo, ale i z okurek se dají připravit lahodné smažené chipsy, na kterých si smlsnete večer u televize, nebo je můžete připravit jako pohoštění pro vaše hosty.

Smažené okurkové chipsy jsou výbornou alternativou pro ty z vás, kterým už „lezou krkem“ kupované brambůrky – jsou totiž pořád o tom samém, tzv. na jedno brdo. Vyzkoušejte proto tuhle novinku, kterou si určitě ihned zamilujete.

Smažené okurkové chipsy jako skvělé pohoštění

Asi každý z nás se chce blýsknout v roli hostitele. Jakmile se tedy u nás objeví nějaká návštěva, chceme ji dostatečně pohostit, aby odcházela s dobrým pocitem – a klidně i plným bříškem.

Nejen pro tyto účely se hodí znát recept na okurkové chipsy. Jsou netradiční a svou chutí dokážou zaujmout malé i velké.

„Okurkové chipsy jsou jednoduché na výrobu, můžete je zmrazit a zaručeně budou jedním z prvních občerstvení, které zmizí, když je připravíte pro hosty,“ popisuje tuhle dobrotu web spoonforkbacon.com.

Jak vyrobit smažené okurkové chipsy?

Zaujaly vás smažené okurkové chipsy natolik, že byste je doma rádi zkusili? Super! Jejich příprava je opravdu snadná a nezabere příliš mnoho času.

Začněte tím, že si troubu předehřejete na 200 °C. Připravte si formu na muffiny a každou z nich naplňte trochou strouhaného sýra – může být klasický eidam nebo gouda. Do každé formičky vložte dva až tři plátky kyselých okurek. Posypte je oblíbeným kořením a navrch přidejte zase trochu strouhaného sýra.

Naplněné formičky vložte do vyhřáté trouby a pečte cca 5 minut – sýr se rozpustí, krásně se zapeče a okurkové chipsy budou dokonale křupavé.

Nejlépe chutnají společně s dipem

Smažené okurkové chipsy chutnají báječně samy o sobě. Pokud ale jejich chuť a váš kulinářský zážitek chcete povýšit ještě o kousek výš, pak si k nim přidejte i nějaký dip.

Bohatě postačí jogurtový dip s česnekem. Jogurt smíchejte s trochou strouhaného česneku, osolte a opepřete podle chuti a vychutnávejte společně s chipsy.

Zdroj: spoonforkbacon.com, sliceofjess.com Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz