Slupky z cibule nevyhazujte. Jsou totiž přímo zázračným pomocníkem na zahradě i proti nemocem

Zdroj: Shutterstock.com

Většina z nás cibulové slupky bezmyšlenkovitě vyhazuje do koše. Možná to tak děláte i vy, protože nevíte, k čemu by vám vlastně mohly být užitečné. My to ale víme, proto říkáme, že házet slupky od cibule do koše je velká škoda.

Proč? I když si to v tuto chvíli ještě neumíte představit, cibulové slupky je možné dále využít. Pokud chcete vědět jak a k čemu, pak určitě čtěte dál.

Slupka od cibule je nedoceněný zázrak

Možná i vy patříte k lidem, kteří po oloupání cibule slupky zahodí. Až vám řekneme, že cibulové slupky jsou vlastně zázrak, už u vás doma v koši neskončí.

Měli byste vědět, že se v cibulové slupce ukrývají důležité látky. Řeč je například o vitaminu P, karotenoidu, vitaminech C a E, spoustě minerálních látek a také kvercentinu – ten se spojuje s dlouhověkostí.

Pomohou na afty i kašel

Napadlo by vás vzít cibulové slupky a uvařit si z nich čaj? Možná ne. Přitom vám tenhle přírodní lék dokáže ulevit od bolestivých aftů v ústech nebo nepříjemného kašle.

Slupky od cibule vložte do čajového sítka, zalijte vroucí vodou a nechte 20 minut louhovat. Čerstvý výluh můžete popíjet až dvakrát denně.

Hnojivo na okurky a cukety

Z cibulových slupek lze vyrobit super přírodní hnojivo, které vás nevyjde v podstatě ani na korunu, protože slupky berete jako odpad.

Hnojivo vyrobíte tak, že slupky vložíte do hrnce, zalijete je 2,5 litry vody a necháte přivést k varu. Povaříte 2 minuty, poté necháte do druhého dne louhovat. Následující den scedíte a odvarem v poměru 1:5 s vodou zalévejte okurky a cukety jednou do týdne.

Úleva od rýmy

Rýma dokáže pořádně potrápit. Jen si vzpomeňte na ty probdělé noci, kdy jste kvůli ucpanému nosu nemohli zamhouřit oči…

Až vás příště zaskočí rýma nebo ucpané dutiny, svařte cibulové slupky v hrnci s litrem vroucí vody a poté klasicky inhalujte.

Zdroj: fresh.iprima.cz, prozeny.cz, aaazdravi.cz, living.iprima.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz